WhatsApp Verilerini Android’den iOS’e Aktarma Rehberi

Farklı işletim sistemleri ve bunları kullanan aygıtlar, kendi ekosistemlerini oluştururlar. Şayet bir kullanıcı ekosistem değiştirmek isterse, datalarını aktarması nispeten sıkıntı olabilir.

Mesela Android işletim sistemi kullanan farklı markaların aygıtları ortasında geçiş yapmak nispeten kolaydır. Tıpkı halde Apple tarafından üretilen aygıtlar ortasında da geçiş birçok vakit sıkıntısızdır.

Ama Android ekosisteminden Apple ekosistemine geçiş yapmaya karar verdiğinizde durum biraz daha karışır. Birden fazla tanınan uygulama her iki işletim sisteminde de bulunsa da, bunlar ortasındaki teknik farklar yüzünden direkt data transferi yapmak mümkün olmayabilir.

Mesela WhatsApp uygulaması her iki işletim sisteminde de bulunuyor. Fakat Android telefondaki WhatsApp bilgi yedeklerini direkt iOS telefona aktarmak yakın vakte kadar pek kolay değildi.

Bu rehber videomuzda size WhatsApp bilgilerinizi Android telefondan iPhone aygıta nasıl aktaracağınızı gösteriyoruz. Bunu yaparken rastgele bir üçüncü parti yazılım kullanmayacağız. Âlâ seyirler!