WhatsApp Durum Güncellemeleri Sesli Not Desteği Sunacak

WhatsApp, durum güncellemesi olarak sesli not paylaşmanıza müsaade verecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. WABetaInfo‘nun haberine nazaran, WhatsApp’ın Android için en son beta sürümü olan 2.22.16.3’te sesli not kaydetmenizi sağlayacak bir seçenek yer alıyor.

Halihazırda WhatsApp durum güncellemesi olarak yalnızca bir görüntü yahut fotoğraf koyulmasına müsaade veriyor. Aşağıdaki fotoğrafta de görebileceğiniz üzere kalem simgesinin üzerinde bir mikrofon simgesi yer alıyor. Bunun üzerine dokunmak da bir ses durumu göndermenize müsaade verilmiş olacak.

Şu anda sesli iletiler sırf sohbetlerle hudutlu. Mevcut kayıtlı bildirisi herkese farklı başka göndermediğiniz sürece de bunları diğerleriyle paylaşmak mümkün değil. Tahminen de özellik ile müzikler yahut öbür belgeler üzere telefonlarınızda evvelce depolanmış ses evraklarını da gönderebilirsiniz.

Özellik şu anda yalnızca Android’deki hudutlu sayıdaki beta test kullanıcısı ile test ediliyor ve tüm kullanıcılara ne vakit sunulacağı meçhul.