ViewSonic, Eğitimi Metaverse’e Taşıdı

ViewSonic, eğitim teknolojileri alanındaki çalışmalarına sürat kesmeden devam ediyor. Teknoloji devi, son olarak eğitimi metaverse’e taşıyacak birinci adımı attı ve UNIVERSE by ViewSonic isimli eserinin beta sürümünü çıkardı. Pandemiyle birlikte eğitim alanında değişen gereksinimler göz önünde bulundurularak tasarlanan UNIVERSE by ViewSonic, öğrencilere sürükleyici ve inançlı bir dijital öğrenme platformu sunuyor.

Ortaokul ve üstü eğitim kümeleri için tasarlanan UNIVERSE by ViewSonic; öğrencilerin fizikî alanda bir ortada olamayacağı vakitlerde, aidiyet hissini teşvik ederek iştiraki ve işbirliğini artırıyor. Bu da interaktif öğrenme tecrübelerini kolaylaştırıyor. Mekansallaştırılmış ses, ekran ve kamera paylaşımı üzere fonksiyonlarla birlikte her cins kişisel ve küme tartışmasını destekleyen eser sayesinde her dersin ve bahsin dijital ortamda öğretilmesi mümkün oluyor. Tek taraflı öğretim için tasarlanmış mevcut uzaktan öğrenme tahlilleriyle karşılaştırıldığında, UNIVERSE by ViewSonic daha fazla iştirakli tartışma ve gerçek çok kümeli işbirliği imkanı sağlayarak, toplumsal ilişkileri ve akran tahsilini de güçlendiriyor.

UNIVERSE by ViewSonic, içeriğinde barındırdığı sınıflar, amfiler ve iş birliği alanları sayesinde öğrencilerin şahsileştirilmiş avartarlarıyla kendilerini tabir etmesini kolaylaştırıyor. Öğrenciler sezgisel denetimler sayesinde rahat ve inançlı bir biçimde dijital yerleşkede gezinebiliyor, sınıf arkadaşlarıyla şahsî ve manalı temaslar geliştirebiliyor. Ayrıyeten irtibat; özel ve küme sohbetleri, emojiler ve gerçekçi mekansallaştırılmış ses aracılığıyla sezgisel olarak yürütülebiliyor. Eser sayesinde öğrenciler, ana öğrenme alanında açık tartışmalar yoluyla iş birliği yapabilirken, daha odaklı tartışmalar için farklı toplantı odalarına da ayrılabiliyor.

UNIVERSE by ViewSonic ile ekran paylaşımı, içerik, testler ve anketler üzere interaktif araçlar kullanılarak etkileşim artığı için tahsil süreci kolaylaşıyor. Eser öğretmenlere sağladığı sınıf idaresi özelliği sayesinde anlatım ve tartışma modları ortasında basitçe seçim yapabilmesine de imkan sağlıyor. Her dersten sonra öğrencilerin iştirak seviyelerine ait fikir veren detaylı öğrenme raporları sunabilen eser, öğretmenleri dijital ortamda daha güzel öğrenme sonuçları için bilgi odaklı içgörülerle destekliyor.

UNIVERSE by ViewSonic, masaüstü bilgisayarlarda, dizüstü bilgisayarlarda ve iOS tabletlerde rastgele bir ek aksesuar gerektirmeden kullanılabiliyor. İlişki başına sadece 500Kbps gerektiren UNIVERSE by ViewSonic, birden fazla görüntü konferans platformunun talep ettiğinden daha düşük ihtiyaçlarla çalışabiliyor. Eserin, Android ve MacOS sürümleri de yakın gelecekte eğitim dünyasıyla paylaşılmaya hazırlanıyor.

UNIVERSE by ViewSonic; myViewBoard ve Canvas LMS ile uyumlu çalışabiliyor. Ayrıca öğretmenler, yerleşik bir web tarayıcısı aracılığıyla myViewBoard’u gelişmiş dijital öğrenme araçları için bir ortaya getirip çevrimiçi öğrenmeyi verimli hale de getirebiliyor.