Valve, Steam Deck Sevkiyatlarını Artıracağını Duyurdu

Valve, bekleyiş içinde olan oyuncular için düzgün haberler tweetledi; Halihazırda bir Steam Deck siparişi olan herkes, yıl sonuna kadar en az bir tane aygıta sahip olacak. Geç tarihlerde ön sipariş veren kullanıcılar ise en azından 2023 yılının başlarında konsoluna kavuşacak. İşte şirketin resmi açıklaması:

Rezervasyon kuyruğundaki herkes için eser talebini varsayım ettiğimizden daha kısa müddet içinde karşılayabileceğimizi duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Steam Deck’i etkileyen tedarik zinciri eksikliklerinin birçok yavaş yavaş düzeliyor ve üretimi artırmaya devam ediyoruz, yani her zamankinden daha süratli bir formda ve daha fazla sayıda Deck üretebilir durumdayız.

Bugün prestijiyle rezervasyon tarihi aralıklarını güncelledik ve şu anda rezervasyon kuyruğunda olan herkes bu yıl Steam Deck e-postalarını alacak. “Dördüncü çeyrek yahut dördüncü çeyrekten sonra” kuyruğundaki birçok müşterimizin siparişleri, “Üçüncü çeyrek (ağustos-eylül)” devrine çekildi. Bunun dışındaki şahıslar artık kesin olarak dördüncü çeyrek (ekim-aralık) aralığına denk geliyor. Şu andan itibaren, yeni rezervasyonlar dördüncü çeyrek havuzunda olacak, lakin bu sıralar dolarsa bir sonraki çeyreğe atılacak.

Avuç içi konsola olan talep beklentileri aştı ve tedarik zinciri sıkıntılarıyla birlikte teslimatlarda gecikmeler yaşanmıştı. Neyse ki bu problemler yavaş yavaş tahlile kavuşuyor. Valve’ın oyun konsolu, Steam genelinde en çok satan eser olmaya devam ediyor. Steam Deck Türkiye’de resmi olarak satışta değil. Lakin “devrimsel” olarak nitelendirebileceğimiz bu taşınabilir konsollardan birini elde etmeyi başardık ve ayrıntılı bir inceleme yayınlamıştık.