TP-Link’ten Her Yerde İnternet Hizmeti Sunan MiFi Çözümleri

Sabit internet olmayan yerlerde internet erişimi için taşınabilir internet tahlil oluyor. Operatörlerin yatırımları arttıkça artık çabucak her yerde 4G ya da 4.5G temasa ulaşmak mümkün ve taşınabilir internet ile iş, cümbüş pek çok uygulama problemsiz yapılabiliyor. Pandemi devrinde büyük kentlerden kaçarak Ege ve Akdeniz kasabalarında yaşamaya başlayan pek çok aile, şayet bulunduğu bölgede sabit internet yoksa ya da yetersizse, internet sıkıntısını taşınabilir çizgiler ve bu taşınabilir interneti dağıtmayı sağlayan MiFi (mobil WiFi) aygıtlarıyla çözdü.

İçine takılan SIM kartıyla taşınabilir internet kontağı sağlayan ve bu taşınabilir ağı 10 ve üzeri aygıta dağıtan bu aygıtlar, tatil ve seyahatlerde de çok işe yarıyor. Yazlık konuta sabit internet aboneliği yapmak istemeyen lakin tüm aile fertlerinin internete erişmesini isteyenler; kamp yapmayı tercih edenler; yurtdışı seyahate gidenler; tatilini sabit internet olmayan kırsal alan, dağlar üzere yerlerde geçirenler; tekne tipi yapanlar için MiFi aygıtları tatilin vazgeçilmez ögeleri haline geldi.

TP-Link, MiFi aygıtları konusunda da çok seçeneğe sahip. Muhtaçlığa nazaran 3G dayanaklı model de 4.5G dayanaklı modeller de bulunuyor. En az 10 aygıta kadar taşınabilir interneti paylaştırabilen bu eserler, içlerindeki pil sayesinde elektrik prizi olmayan yerlerde de kullanılabiliyor. Daha sonra şarj edilip, tekrar uzun müddet pil ile çalışabilir duruma geliyor. Pili ve küçük boyutu sayesinde her yere taşınıp, her yerde internet erişimi sağlayan bu aygıtlar, daima hareket halinde olanlar, tekne sahipleri için de uygun tahliller.

MiFi aygıtları, tıpkı anda çok aygıta takviye vermesi sayesinde tatillerde internet temas masrafını da azaltıyorlar. Bir ailede her aile ferdinin telefonu ve tableti için farklı veri sınırı ve bedeli yerine, daha yüksek kapasiteli tek veri sınırı ile tüm aile ferdi internete erişebiliyor. Bilhassa tatil bölgelerinde kimi yerlerde taşınabilir internet erişimi sabit internete nazaran daha süratli ve stabil olabiliyor. Rahatlıkla taşınabilir internetten sinema izlenip online oyunlar oynanabiliyor; meselesiz ve inançlı bir taşınabilir ağ oluşturuluyor.