TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin Yeni Sezon Mesajı

Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, 2022-2023 dönemi öncesinde bir ileti yayınladı. Lider Mehmet Büyükekşi’nin iletisi şöyle:

“Değerli futbolseverler;

Hasretle beklediğimiz 2022-2023 Futbol Dönemi başlıyor. Futbolda her dönem yeni bir umuttur, içinde yeni beklentiler barındırır. Bizler de bu umutları taşıyor, yeni dönemin heyecanını sizlerle birlikte yaşamaktan memnunluk duyuyoruz.

Öncelikle dostluğun, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin karar sürdüğü, futbolun hoşluklarının konuşulduğu bir dönem yaşanmasını ümit ediyorum.

Heyecan ve rekabet düzeyi çok yüksek maçlar ve ağır bir futbol mevsimi bizleri bekliyor. Türk futbolunu en üst düzeylere çıkartmak için azami uğraş gösterelim, dünyada hak ettiği yere gelebilmesi için sorumluluk şuuruyla hareket edip el ele verelim.

Şayet bu sorumluluk şuuruyla marka kıymetimizi artırmak istiyorsak, başta hakemlerimiz olmak üzere futbolun tüm aktörlerini pahalı kılmalıyız, onların hakkını vermeliyiz.

Futbolda kusurlar olabilir, kasıtlı kararlar olmadığı surece beğenilen görmemiz gerekiyor. Ön yargısız hareket edip, herkese güvenmemiz halinde futbolumuz yükselebilir.

Bunun için bizler adil, dürüst, şeffaf idareyle marka kıymetine katkıda bulunmak istiyoruz.

Şayet futbolun tüm paydaşları olarak birbirimize ne kadar sevgi, hürmet gösterir, paha verirsek futbolun marka kıymeti artar.

Hakemlerin, sorunların değil, futbolun hoşluklarının konuşulduğu bir ortam o lige bedel üstüne paha katacaktır.

Tüm bu ortak kıymetlerle birlikte Fair Play’e de başka bir ihtimam gösterelim. Yeni dönemle birlikte; sevgi, hürmet, müsamaha önceliğimiz, Fair Play ömür üslubumuz olmalı… Futbol ailemizi Fair Play ruhuna hassas olmaya davet ediyorum.

TFF olarak bu hususta bizler kıymetli bir adım daha atıyoruz. İdare Heyetimizde, talimatımızda olmasına karşın uzun yıllardır oluşturulmayan Fair Play Kurulu’nu kurma kararı aldık. Bu heyetimiz, Fair Play’i teşvik etme ve ödüllendirme konusunda çok değerli bir misyon üstlenecek. Yakın bir vakitte ayrıntılarını paylaşacağız.

Bildiğiniz üzere, hepimizi çok özel bir dönem bekliyor. 2023 yılında hem Cumhuriyetimizin hem de Türkiye Futbol Federasyonu’nun 100. yılını kutlayacağız. Futbolun içindeki her bireyin, 100. yıla yakışır bir dönem ve futbol ortamı için uğraş harcayacağına, hoşlukların çoğalması istikametinde takviye olacağına gönülden inanıyorum.

Son olarak, Avrupa’da ülkemizi temsil eden kulüplerimize, liglerimizde yer alacak tüm kadrolarımıza, alanda misyon yapacak teknik yönetici, futbolcu, hakem, gözlemci ve temsilcilerimiz başta olmak üzere, futbola katkı sağlayan, emek veren herkese ve siz pahalı futbolseverlerimize muvaffakiyet, sıhhat ve memnunlukla dolu bir dönem diliyorum.

Yeni dönemin birlik ve beraberlik içerisinde, güzel, uğurlu, verimli, başarılı ve futbol aşkıyla dolu geçmesi dileğiyle, herkese hürmetlerimi sunuyorum.”