Snapchat Web Uygulaması Artık Telefonsuz Girişe İzin Veriyor

Team Snap tarafından sonunda uzun vakittir beklenilen Snapchat Web sürümü duyuruldu. Böylelikle 332 milyon Snapchat kullanıcısı artık akıllı telefonlarını kullanmadan masaüstü bilgisayarları ve dizüstü bilgisayarları aracılığıyla web üzerinden de Snapchat tecrübesi yaşayabilecek. Web sürümünün Sohbet Reaksiyonları ve Sohbet Yanıtlama üzere özellikleri sunacağı söz ediliyor. Ek olarak Lensler özelliğinin de yakında platforma ekleneceği belirtilmiş.

Web için Snapchat birinci evvel yalnızca ABD, Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da bulunan Snapchat+ abonelerinin kullanımına sunulmuş durumda. Öteki ülkelerden kullanıcıların da yakın gelecekte platforma katılabilmesi bekleniyor.

Snapchat kullanıcıları çalışırken yahut bilgisayarlarında gezinirken sesli/görüntülü arama yapmak ve olağan sohbetlere devam etmek için artık Google Chrome tarayıcılarını kullanarak toplumsal medya uygulamasında oturum açabilecek. Tecrübenin tüm tarayıcılarda çalışmasını sağlayan bir güncellemenin de çok yakında gelmesi bekleniyor.