Pokémon GO, 6. Yılını Özel Etkinliklerle Kutladı

Mart 2022 prestijiyle Türkçe lisan dayanağına kavuşan ve dünyanın en çok oynanan taşınabilir oyunlarından biri olan Pokémon GO’nun 6. yaş aktiflikleri dünya çapında gerçekleşti. 6 yıl evvel, maceranın başladığı andan itibaren oyun severlerin merak ve ilgisini kazanan Pokémon GO, gün be gün oyun içi yeni eklenti ve özel aktivasyonlarıyla gelişerek yoluna devam ediyor ve oyunu deneyimleyen Eğitmenler’e her gün farklı bir macera vadediyor.

Temmuz ayında Türkiye’deki Pokémon GO severlere özel gerçekleşen, Eski Arkadaşlar, Yeni Başlangıçlar Periyodik Araştırması boyunca, Türkiye’deki Pokémon GO oyuncuları birinci defa lokal bir aktifliğine de tanıklık etmiş oldu. Eski Arkadaşlar, Yeni Başlangıçlar Vadeli Araştırmasını tamamlayan Eğitmenler; bir çok Pokémon severin favorilerinden olan Bulbasaur, Charmander, Squirtle ve Pikachu ile karşılaştı. 17 Temmuz’da gerçekleşen Topluluk Günü’nde ise çeşitli kentlerde Eğitmenler Pokémon Starly’yi yakalamak için parklarda bir ortaya geldi.

Pokémon GO severler için sürprizler yaz boyunca sürat kesmeden devam ediyor olacak. Gelecek Topluluk Günü, 13 Ağustos 2022 Cumartesi, 11.00 – 14.00 saatleri ortasında gerçekleşecek. Tekrar Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleşecek Topluluk Günü’nde Eğitmenler, Minik Rakun Pokémon Galarlı Zigzagoon ile yırtıcı tabiatta daha sık müsabaka bahtı yakalayacak. Şanslı Eğitmenler, Parlak Pokémon’la da karşılaşabilecek.