Outlook Lite Android Sürümü Yayınlandı

Microsoft, Android için daha küçük ve daha süratli yeni bir Outlook Lite uygulaması yayınladı. Bu sürüm, olağan Microsoft Outlook taşınabilir uygulamasının temel özelliklerini içerirken daha küçük bir uygulama boyutuna, daha süratli performansa ve daha düşük pil kullanımına sahip olacak formda tasarlanmış durumda.

İndirme boyutu yaklaşık 5 MB olan uygulamanın tüm Android aygıtlarda ve hatta yalnızca 1 GB RAM’e sahip aygıtlarda süratli çalışacak biçimde optimize edildiği belirtiliyor. Outlook Lite daha az telefon kaynağı kullanmanın yanı sıra pil kullanımından da tasarruf edilmesini sağlıyor. Ek olarak uygulamanın dünya çapında birçok ülkede hala kullanımda olan 2G ve 3G ağları da dahil olmak üzere tüm taşınabilir ağlarda âlâ çalışacak formda tasarlandığı belirtilmiş.

Microsoft, Outlook Lite‘ı ülkemizin yanı sıra Arjantin, Brezilya, Şili, Kolombiya, Ekvador, Hindistan, Meksika, Peru, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Tayvan, Tayland ve Venezuela’da kullanıma sunuyor. Outlook Lite, Outlook.com, Hotmail, Live, MSN, Microsoft 365 ve Microsoft Exchange Online hesaplarına takviye sunuyor.

Android için Outlook Lite’ı Google Play Store üzerinden çabucak indirebilirsiniz.