OPPO Reno 8Z 5G, Geekbench’te Listelendi

OPPO Reno 8 ailesinin yeni üyesi Reno 8Z 5G, Geekbench’te sekiz çekirdekli bir Qualcomm SoC ve 8GB RAM ile birlikte görüntülendi. Akıllı telefon, geçmişte de birçok sertifika web sitesinde görülmüştü. Bu durum, aygıtın yakın vakitte piyasaya çıkacağı manasına geliyor. O denli ki, akıllı telefon NCC ve NBTC web sitesinde de yakın vakit içerisinde görüntülenmişti.

Geekbench listesine nazaran OPPO Reno 8Z 5G akıllı telefon, CPH2457 model numarasına sahip olacak. Akıllı telefon, 1.80GHz frekansla çalışan 6 çekirdeğe ve 2.21GHz saat suratına sahip olan 2 çekirdeğe sahip olan toplamda sekiz çekirdekli Snapdragon SoC ile birlikte piyasaya sürülecek. Bahsi geçen Snapdragon çipsetin, Qualcomm Snapdragon 695 olması bekleniyor. SoC ayrıyeten, 8GB RAM ile de eşleştirilmiş. Aygıt, tek çekirdekli testte 687 puan, çok çekirdekli testte 1920 puan almış.

OPPO Reno 8Z 5G

CPH2457 model numarasına sahip akıllı telefon için NCC sertifika web sitesinde yer alan listeleme, aygıtın bir LED flaşı da barındıran dikdörtgen bir kamera modülünde üçlü art kamera kurulumuna sahip olacağını öne sürüyor. Ekranın sol üst köşesinde, ön kamera için bir delik yer alacak. Raporda ayrıyeten, akıllı telefonun 33W süratli şarj takviyesine sahip olacağı ve 3,5mm kulaklık jakı, USB Type-C temas noktası üzere özellikleri barındıracağı da belirtilmiş.

Telefon için yayınlanan AB beyan listesine nazaran, aygıt 4.500mAh batarya kapasitesi ile gelecek. Liste ayrıyeten, OPPO Reno 8Z 5G akıllı telefonun Android 12 tabanlı ColorOS 12.1.1 çalıştıracağı ve “Siyah” renk seçeneği ile geleceğini belirtiyor. Emniyetli bilgiler vermesi ile ünlenen Mukul Sharma ise aygıtın “Siyah” renk seçeneğinin yanında “Mavi” renk seçeneğini de kullanıcılara sunacağını öne sürüyor.

Son olarak akıllı telefonun, 6GB RAM + 128GB depolama, 8GB RAM + 128GB depolama ve 8GB RAM + 256GB depolama olacak biçimde üç farklı konfigürasyonda piyasaya sürüleceğini belirtelim.