NVIDIA, SIGGRAPH 2022 Etkinliğinde Sahne Alacak

NVIDIA, SIGGRAPH 2022 (8-11 Ağustos) ile birlikte yeni bir aktifliğe konut sahipliği yapmak üzere hazırlanıyor. Jensen Huang ve üst seviye NVIDIA idaresi, 9 Ağustos’ta bir özel konuşmada (Special Address) sahne alacak. Yeşil ekibin yer alacağı aktiflik, ACM SIGGRAPH tarafından yıllık olarak düzenlenen ve bilgisayar grafikleriyle bağlantılı olan SIGGRAPH 2022’nin (Special Interest Group on Computer Graphics and Interactive Techniques) bir kesimi olarak planlanıyor.

CEO Huang ve grubunun katılacağı Special Address, SIGGRAPH’ın ikinci günü için planlandı. NVIDIA’nın resmi web sayfasına bakılırsa katılmak için kayıt gerekmeyecek. Fakat şu ana kadar canlı yayın ile ilgili hiçbir bilgi de verilmiş değil.

NVIDIA, bu aktiflikte yapay zeka dayanaklı sanal dünyaların geleceğine ait konuşmalar yapacağını söylüyor. Şirket geçen yıl RTX A2000 ekran kartıyla birlikte OmniSurface ve GanVerse3D üzere birkaç yazılım teknolojisini, Blender ve Adobe Premiere eklentilerini ve Derin Öğrenme Enstitüsü’nün kuruluşunu duyurmuştu.