Microsoft Teams, Apple Silicon Desteği Alıyor

Microsoft tarafından Microsoft Teams uygulamasının Apple Silicon için optimize edildiği duyuruldu. Uygulamanın birkaç aydır geliştirme sürecinde olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Teams, Slack’e benzeyen metin tabanlı sohbet, görüntü konferans, belge depolama, uygulama entegrasyonu ve daha fazlasını sunan bir iş irtibat platformu olarak hizmet veriyor. Uygulamanın yeni sürümü, aramalar ve toplantılar sırasında aygıt kaynaklarının daha verimli kullanımı ve optimize edilmiş bir Teams tecrübesi için performansta kıymetli bir artış sağlayacak.

Şirket tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer verilmiş: “Microsoft olarak, müşterilerimizin en sevdikleri aygıtlarda daha kolay ve süratli çalışmasına yardımcı olan olağanüstü eser tecrübeleri sunmaya kararlıyız. Apple silikonlu Mac kullanan müşterilerimizden Teams’in aygıtları için optimize edilmesini istediklerini duyduk. Teams’in üretim seviyesinde üniversal bir ikili sürümünü kullanıma sunuyoruz; bu uygulamanın Apple silikonlu olanlar da dahil olmak üzere tüm Mac serisinde lokal olarak çalışacağı manasına gelir.”

Microsoft, tüm Mac kullanıcılarının Teams’e yapılan en son güncellemeyle otomatik olarak yükseltileceğini ve Apple işlemcili Mac’lerde Teams uygulamasının genel kullanıma sunulan sürümünün önümüzdeki aylarda müşterilere evreli olarak sunulacağını paylaşıyor.