LG, Bağlantı Standartları Birliği Yönetim Kurulu’na Katıldı

LG Electronics (LG), Objelerin İnterneti (IoT) için kozmik açık standartları geliştirmeye ve gelişimi teşvik etmeye odaklanan başkan global kuruluş olan İrtibat Standartları Birliği İdare Kurulu’na seçildi. Şirket, tertibe akıllı mesken ve bağlantı teknolojilerinde büyük bir uzmanlık ve tecrübe getiriyor. Yeni atanan İdare Heyeti üyeleri, LG’nin Baş Strateji Ofisinden Don Williams ve LG’nin Baş Teknoloji Ofisinden Dr. Sang Kim oldu.

Yeni rolüyle LG, İrtibat Standartları Birliği’nin akıllı konut aygıtlarını bağlamak için açık kaynaklı IoT protokolü olan Matter’in geliştirilmesine ve standartlaştırılmasına etkin olarak katılmayı ve akıllı konut ekosisteminin genişlemesine öncülük etmeyi planlıyor.

LG Electronics’in CTO’su ve Lider Yardımcısı Dr. Kim Byoung-hoon, “Bağlantı Standartları Birliği’ndeki rolümüzle, daha irtibatlı ve uygun bir gelecek yaratma tarafındaki motivasyonumuzu gösteriyoruz” dedi. Kim Byoung-hoon şöyle devam etti; “Matter’in benimsenmesi ve desteklenmesiyle, TV’ler, mesken aletleri, IoT aygıtları ve sensörlerin de dahil olduğu büyüyen akıllı eser yelpazemiz, birbirine ve tüm uyumlu tahlillere daha inançlı ve kolay bir formda bağlanabilecek. Yenilikçi müşteri tecrübeleri sunmaya ve akıllı konutun evrimini ileriye taşımaya yardımcı olmaya devam edeceğiz.”

Akıllı mesken teknolojileri için İnternet Protokolü (IP) tabanlı bir irtibat standardı olan Matter, çeşitli üreticilerin eserlerinin bağlantı kurabileceği ve data paylaşabileceği açık bir akıllı mesken ortamı oluşturmaya yardımcı oluyor ve uyumluluk sıkıntılarını sona erdiriyor.

LG, LG ThinQ akıllı mesken platformu ve uygulaması ve ödüllü webOS™ akıllı TV platformu da dahil olmak üzere kolaylık sağlayan akıllı platformlarında Matter için dayanak sağlamayı amaçlıyor. Matter’ın benimsenmesi sadece LG müşterilerine yarar sağlamakla kalmayacak, birebir vakitte şirketin yenilikçi mesken aletleri ve TV programlarının genel rekabet gücünü de güçlendirecek.

LG’nin İnovasyondan Sorumlu Kıdemli Lider Yardımcısı ve LG’nin Kuzey Amerika İnovasyon Merkezi LG NOVA’nın Lideri, Dr. Sokwoo Rhee “Tıpkı Birlik üzere, LG de kendini içinde yaşadığımız dünyayı geliştirmeye ve güzelleştirmeye adadı. Bizim için bu, daha âlâ bir kullanıcı tecrübesi sunma, konutta ve konut dışında hizmet ve kıymet sağlama formumuzu düzgünleştirmeye odaklanan yenilikçi eser geliştirme manasına geliyor. Bu işbirliğini ve gelecek tüm fırsatları dört gözle bekliyoruz” dedi.

Bağlantı Standartları Birliği Lideri ve CEO’su Tobin Richardson, “LG, mühendislik alanındaki uzmanlığı ve irtibat tahlillerinin de içerisinde bulunduğu geniş eser yelpazesiyle İrtibat Standartları Birliği’ne büyük bir güç ve pazar erişimi sağlıyor, lakin bizi LG ile daha güçlü yapan şey, şirketin inovasyona olan bağlılığıdır. Matter ile gelecekte daha da büyük yenilikleri teşvik etmeye yardımcı olmak ve Objelerin İnterneti’nin bedelini her yerdeki tüketicilere ulaştırmak için LG’nin İdare Heyetimize katılmasından heyecan duyuyoruz” dedi.

Bağlantı Standartları Birliği, küresel üyeliği olan 500’den fazla şirketle IoT için açık standartlar oluşturmak için işbirliği yaparak yaşama, çalışma ve oyun oynama biçimimizi dönüştürüyor. Üyelerinin derin ve farklı alanlardaki uzmanlıkları, sağlam sertifika programları ve eksiksiz bir açık IoT tahlilleri paketi ile, daha sezgisel, yaratıcı ve kullanışlı bir dünyaya yanlışsız harekete öncülük ediyor.