Intel’in Yaklaşan Amiral Gemisi Sahnede: Arc A770

Yakın vakitte Arc A750 ekran kartının oyun performansına ait bilgiler paylaşan Intel, görünüşe bakılırsa Arc ekran kartları konusunda vites artırıyor. Şirket çalışanları Tom Petersen ve Ryan Shrout, yeni masaüstü Arc Alchemist modellerini tanıtmak için tanınan YouTuber’ları ziyaret etmeye başladı. Arc A750 Limited Edition‘a daha evvel bakmıştık, artık sıra A770 olarak bilinen amiral gemisine geldi.

Intel Arc A770 Limited Edition

LinusTechTips yayını sırasında Intel üretimi Arc A770 “Limited Edition” ekran kartı açık bir biçimde izleyicilere gösterildi. “Sınırlı Üretim” olarak etiketlenen kartların ince RGB aydınlatmaya sahip özel bir soğutma tahliline sahip olduğunu belirtiliyor. Kartın Cyberpunk 2077 üzere oyunlarda kullanıldığı söyleniyor olsa da hiçbir görüntü yayınlanmadı. Ayrıyeten yaklaşan amiral gemisine ilişkin hiçbir sentetik test sonucu paylaşılmadı.

Petersen’e nazaran A770’in âlâ bir sürat aşırtma potansiyeli var. Çift fanlı ekran kartı, dört ekran konnektörü (3x DP, 1x HDMI) ve çift güç konektörü (6 pin ve 8 pin) taşıyan A750 Limited Edition ile birebir dizayna sahip.

Intel Arc A770 Limited Edition – İmaj Portları

Intel maalesef yeni GPU’su hakkında hiçbir teknik ayrıntı sağlamadı. Lakin sızıntılardan bildiğimiz üzere, Arc A770’de tam 32 Xe-Core ile birlikte eksiksiz ACM-G10 GPU’dan güç alacak. Ayrıyeten 16 GB GDDR6 belleğe sahip olduğunu biliyoruz.