Intel Arc A770 16 GB, Arc A750 8 GB Bellekle Geliyor

Intel, yeni ekran kartlarını tanıtmak gayesiyle Arc Scavenger Hunt isminde bir ödül aktifliği düzenlemişti. Xe-HPG Scavenger Hunt, hayranların Intel tarafından toplumsal medya üzerinden yayınlanan içerikte bâtın bilgileri bulma bahtı bulduğu birkaç haftalık bir etkinlikti. Bu noktada 100 “Premium” ve 200 “Performance” olmak üzere çok sayıda ekran kartı ödül planlandı.

Şimdi “Premium” olarak isimlendirilen kartın Arc A770 16 GB modeli olduğu doğrulandı. Arc A750 olarak listelenen “Performans” modeli ise 8 GB belleğe sahip olacak. Böylece geçmişteki sızıntılar da doğrulanmıştı oldu. Sonuç olarak Arc masaüstü serisinde yüksek ihtimalle 12 GB’lık bir model yer almayacak.

Öte yandan Intel, Arc masaüstü lansmanını etkileyen gecikmeleri de kabul etmiş görünüyor. Fakat merakla beklenen duyurular artık çok yaklaştı diyebiliriz. Değişik bir biçimde, şirket Arc A750 örneklemesinin yakında başlayacağını da onayladı. Ekran kartları Intel’e ulaştı ve artık çeşitli yayıncılara gönderilmeden evvel test edilecek.

Sızıntılara nazaran her iki kart da 400 dolardan daha ucuz bir fiyat etiketiyle piyasaya çıkacak. Intel, rakiplerine kıyasla “rekabetçi” bir fiyat siyaseti benimseyeceğini zati onaylamıştı.