Intel Arc A750, Oyunlarda RTX 3060’tan Daha Performanslı

Teknoloji meraklıları, Intel Arc Alchemist serisi ekran kartlarını aylardır, hatta yıllardır bekliyor. Arc A380 modeli kısıtlı da olsa piyasada yerini aldı. Giriş düzeyi GPU, birinci testleri baz alırsak beklentilerin gerisinde kaldı. Artık ağabeyi Arc A750 geliyor.

Intel, bu yaz piyasaya çıkacak olan birinci yüksek performanslı Arc ekran kartı Arc A750’nin performans kıymetlerini paylaştı. ACM-G10 tabanlı yeni model, 1440p çözünürlükte yapılan beş oyun testine nazaran GeForce RTX 3060’tan %17’ye kadar daha âlâ performans sunacak. Teste tabi olan oyunlar ise şu formda: F1 2021, Cyberpunk 2077, Control, Borderlands ve Fortnite.

Intel Arc A750 vs NVIDIA RTX 3060

Intel’den Ryan Shrout ayrıyeten şu kelamları söylüyor:

Burada gösterilen performans sonuçları, Intel Arc ve Alchemist mimarisiyle çok güzel çalışan oyunların küçük bir alt kümesinden alınmıştır. Tüm oyunların bu sonuçları göstereceğini tez etmiyorum. Lakin burada, Intel Arc A serisi kartların hakikat yazılım ve mühendislik optimizasyonlarıyla neler yapabileceğini görebilirsiniz.

Intel ARC Limited Edition

Intel’in grafik takımı, “Limited Edition”, yani “sınırlı sürüm” manasına gelen masaüstü modeli için yeni görseller de paylaştı. Fakat kartın performansına ait tablolar görsek de teknik özellikler hakkında hiçbir bilgi verilmedi.