GTX 1630’a Yeni Rakip Gelebilir: Intel Arc A310

Yakın vakitte Intel’in üst sınıf Arc A750 Limited Edition ekran kartının fotoğraflarını görmüştük. Sırada hayli küçük boyutlarda olan, A310 üzere bir modele ilişkin olduğu bildirilen düşük güçlü bir Alchemist modeli var.

İlk defa görünen Intel Arc GPU’nun fotoğrafı, RivaTunter/MSI Afterburner üzere araçların geliştiricisi olan Alexey “Unwinder” Nikolaychuk tarafından yayınlandı. Gün yüzüne çıkan bu kart muhtemelen Alexey üzere geliştiriciler için tasarlanmış, test için üretilen bir Arc varyantı.

MSI RTX 3090 Ti SUPRIM ve Intel Arc A310

Alexey, dış kasanın 3D olarak basıldığını ve gelmesi uzun vakit aldığını söylüyor. İnanılmaz derecede küçük boyutlarda olan bu özel numune, çift fanlı bir dizayna sahip. MSI’ın RTX 3090 Ti SUPRIM modeli 34 cm uzunluğunda. Yan yana geldiklerinde ise en az iki katlık bir fark var.

Sözde A310 modelinin bu özel sürümü, şimdiye kadar görülen rastgele bir prototip, referans yahut özel dizayna benzemiyor. İddialara nazaran bu kart, AMD Radeon RX 6400 ve NVIDIA GeForce GTX 1630 üzere düşük profilli ekran kartı modelleriyle rekabet edecek.