Google Pixel 6a için Android 13 Beta 4.1 Yayınlandı

Google Pixel 6a, sadece bir haftadan daha kısa bir müddettir piyasada olmasına karşın büyük bir güncelleme aldı. Yeni akıllı telefon için Android 13 Beta 4.1 sürümünü yayınlayan şirket, çok sayıda yeni özellik ve küçük kozmetik değişiklikler ile geliyor.

Google Pixel 6a akıllı telefon sahipleri, yeni güncellemeyi telefonlarında kullanabilmek için birkaç farklı yol izleyebilecek. Birinci olarak Android Beta Programı web sitesine giderek buradan Google hesaplarına giriş yapan kullanıcılar, hangi aygıtların uygun olduğunu görüntüleyerek güncellemeyi indirebilecekler. Daha evvel, Android 12 üzere daha eski bir beta programına kaydolan kullanıcıların, Android 13’e güncelleme yapabilmek için tekrar kaydolmaları gerekiyor. Bununla birlikte, güncellemenin şimdi beta versiyonunda olduğunu ve rastgele bir bilgi kaybı yaşanmaması ismine yedekleme sürecinin yapılması gerektiğini hatırlatmakta yarar var.

Google Pixel 6a

Güncellemeyi kullanabilmek için ikinci sistem, aygıtı beta sürümüne manuel olarak güncellemek. Bu sistemi kullanmak isteyen kullanıcılar, Google’dan en son sistem sürümünü indirerek cihazlarına yükleyebilir. Ayrıyeten, Android Flash Tool’u kullanarak da Android 13 Beta 4.1 indirilebiliyor. Böylece bu araç sayesinde, Pixel 6a aygıtında yeni Android sürümü kullanılabiliyor.

Android 13 Beta sürümünde çok sayıda değişiklik bulunuyor. Yeni sürümdeki tüm değişiklikleri buradan okuyabilirsiniz. Biz de değişikliklerden kimilerini burada ele alacak olursak, işletim sistemi temalı simgeler, büyük ekranlar ve tabletler için takviye, saklılık ve güvenlik güncellemeleri ve görsel iyileştirmelerden bahsedebiliyoruz.

Son olarak yeni güncellemenin tüm Pixel 6a kullanıcıları için faal edildiğini belirtelim.