Gigabyte, 13. Nesil Destekli BIOS Dosyalarını Yayınladı

ASUS, MSI ve ASRock üzere üreticiler, 13. Kuşak “Raptor Lake” CPU’lar için BIOS güncellemelerini sunmaya başlamıştı. Gigabyte, yeni kuşak Intel işlemciler için dayanak sağladığını açıklarken dört büyük anakart üreticisi için takviye tamamlanmış oldu. Birtakım şirketler kısıtlı takviye sunarken, kimileri tüm anakart modelleri için yeni evraklar sağlamıştı. Gigabyte da emsal formda Z690, B660 ve H610 anakartlarla birlikte tüm LGA1700 eser yelpazesi için dayanak getirdi.

Örneğin MSI, Raptor Lake için kısmi dayanak sunduğunu ve yeni çipler piyasaya sürüldüğünde tam fonksiyonlu yeni BIOS güncellemelenin geleceğini duyurmuştu. Gigabyte bunun yerine birinci günden itibaren “optimum performans, uyumluluk ve kullanıcı deneyimi” sağlayan güncellemeler sunacak.

Gigabyte yahut AORUS markalı anakartınızda 13. Jenerasyon dayanağı sizin için değerliyse anakart modelinin takviye sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Yeni jenerasyon yongaların çıkış tarihini bilmiyoruz, lakin Eylül-Ekim aylarında resmi bir lansman bekliyoruz.

Birçok çağdaş anakartta olduğu üzere, makul Gigabyte anakartlar gelişmiş BIOS güncelleme formülleri sunuyor. CPU, RAM yahut GPU’su olmayan bir anakartınız olsa bile, @BIOS, Q-Flash yahut Q-Flash Plus teknolojileri ile BIOS güncellemesi yapabilirsiniz.