Galatasaray orta saha transferini bitiriyor! Ndombele…

Sarı kırmızılılar, Teknik Yönetici Okan Buruk ve Futbol Yöneticisi Cenk Ergün idaresinde transfer çalışmalarına devam ederken, kıymetli bir gelişme yaşandı.

Geçen dönem en çok sorun yaşadığı bölge olan orta alanı üst düzeyde isimlerle destek etmek için kolları sıvayan Galatasaray’da Tanguy Ndombele heyecanı yaşanıyor.

Sarı- Kırmızılılar yaklaşık 1 hafta evvel gündemine gelen ve kağıt üzerinde bitirilmesi çok sıkıntı olan transferde değerli yol almış durumda.

Yönetim, Fransız yıldıza yeni dönem planlamasında yer vermeyen Tottenham Hotspur’la satın alma opsiyonlu kiralama konusunda büyük oranda muahedeye vardı.

Şu anda iki kulüp ortasında opsiyon hususu üzerinden görüşmeler sürüyor. Galatasaray idaresi en büyük ezayı ise Ndombele’yi ikna konusunda yaşıyor.

Piyasa bedeli 30 milyon Euro olan yıldız futbolcunun Türkiye’ye gelmeye sıcak bakmadığı ve Sarı-Kırmızılılar’ın ikna yollarını aradığı öğrenildi.

Geçtiğimiz dönemin ikinci yarısını eski kulübü Lyon’da kiralık geçiren Tanguy Ndombele’nin transferi için tüm koşullar seferber edilmiş durumda.

Tottenham formasıyla 91 maçta oynayan Ndombele 10 gol ve 9 asistle 19 gole katkıda bulundu.

7 sefer Fransız Ulusal Kadrosu’nun formasını giyen yıldız futbolcu fevkalade dripling yeteneği, dinamizmi ve uzaktan tesirli şutları ile tanınıyor.

Daha evvel Abdülkerim transferini duyuran sarı kırmızılılar, orta saha ve hamle bölgesinde yeni transfer çalışmaları sürüyor.

Premier Lig’de istediği performansı alana yansıtamayan Fransız orta saha eski grubuna geri döndü.

Lyon’da başarılı bir performans sergileyen ve Tottenham’a transfer olan Fransız orta saha oyuncusu Galatasaray’ın transfer listesinin başında yer alıyor.

TANGUY NDOMBELE KIMDIR?

28 Aralık 1996 tarihinde dünyaya gelmiştir. 181 cm uzunluğunda ve 76 kilo olan Tanguy Ndombele, Sağ ayağını kullanmaktadır.

Premier League kulübü Tottenham Hotspur ve Fransa ulusal grubunda orta saha durumunda oynayan Fransız futbolcudur.

Tottenham Hotspur’dan tekrar eski ekibi Lyon’da dönemi kiralık geçirmiştir.