Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan 3 Temmuz açıklaması!

Fenerbahçe Lideri Ali Koç, 3 Temmuz’un 11. yıl dönümünde kulüp televizyonunda katıldığı programda flaş açıklamalarda bulundu..

Ali Koç’un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Bu 3 Temmuz, bizim için çok kıymetli. Çünkü 2011 yılından beri birinci sefer bir 3 Temmuz’da ayağımızdaki FETÖ bağından kurtulmuş, söylediği her kelamın doğruluğu Yargıtay tarafından da kanıtlanmış olarak buradayız. O yüzden bu 3 Temmuz’da idare olarak bir karar verdik. Bu 3 Temmuz’da apayrı bir ileti olsun istedik. Fenerbahçeliler olarak 10 yıldır çok konuştuk, çok haykırdık, çok bağırdık, çok çaba ettik. 27 Aralık 2021’deyse Yargıtay bir karar verdi; Fenerbahçe’nin haklılığı resmen kanıtlanmış oldu! Devran döndü! Kim haklı, kim çamur attı apaçık ortaya çıktı ve ‘biz susuyoruz’ dedik! Fenerbahçe, o günlerde yani bu örgütün en kuvvetli olduğu devirde, kendilerini kimsenin sorgulamadığı, yaptıkları hukuksuz her türlü aksiyona kimsenin karşı çıkmadığı hatta önemli manada desteklendiği, devletin kılcal damarlarına kadar sızmış, kendi medyası, gazetesi, televizyonu, medyadaki maaşlı profesyonel çığırtkanlarıyla en güçlü olduğu devirlerde lideriyle, idaresiyle, topluluğuyla birlikte bu yapıyla çaba etti ve boyun eğmedi.”

“Fenerbahçe’nin bugünlerinde, bu haklı duruşunda başta eski Liderimiz Sayın Aziz Yıldırım olmak üzere periyodun yöneticilerinin ve tüm topluluğun eşi gibisi görülmemiş asil bir duruşu var. Bugün ise Fenerbahçe Spor Kulübü hukuksuzluğa karşı, hukuksal galibiyeti, zaferi elde etmiş, hukuk nezdinde masumiyeti kanıtlanmış formda dimdik ayaktadır. Geldiğimiz nokta prestijiyle omuzlarındaki ağır yükten kurtulmuş, gururla haklılığını kanıtlamış, hafiflemiş, yorgun fakat onurlu ve gururlu bir topluluktur. ‘Bugün, bu çabanın başladığı günün 11. yıl dönümünde haksızların, hukuksuzların, adaletsizce saldıranların hesap verişlerini izleyeceğiz’ demek istediğimiz için biz bu sefer susmayı tercih ettik. ‘Fenerbahçe’nin haklı ve vakur duruşunu susarak ve gözümüz üzerlerinde’ diyerek yansıtmak istedik!”

“27 Aralık 2021’de açıklanan Yargıtay kararının akabinde aslında Fenerbahçe’nin artık bir şey söylemesine gerek kalmadı! Bu mevzu tartışmaya kapanmıştır. Artık temel konuşması, hesap vermesi gerekenler, kumpası kuranlar, tuzağın modülü olanlar ve bu kumpastan kendilerine yarar sağlamaya çalışanlardır!”

“3 Temmuz’da Fenerbahçe’ye yapılan atak FETÖ’nün bu ülkeye verdiği sayısız tahribatlardan biridir. Bu durumu hala kabul etmeyenler bizim için bu örgütün dümenine su taşıyanlardır, bu ülkenin uğraşını yok sayanlardır! O günlerin ne kadar acı olduğunu yaşayanlar bilir. Bizler yaşadık, bizler biliriz! Kelam konusu Fenerbahçe olduğu vakit o denli kelam konusu öteki hukuksuz davalar Ergenekonlar ve Balyoz üzere pek çok kumpas davası denilince diğer türlü olmaz. Münasebetiyle ya devletin yanındasınız ya da terör örgütünün yanındasınız. Buna da birilerinin karar vermesi gerekecektir.”

“Bugüne geldiğimizde Fenerbahçe; çoluğuyla çocuğuyla, genciyle yaşlısıyla, lideriyle idaresiyle, atletleriyle ve çalışanlarıyla Yargıtay kararına kadar topyekun bir uğraş verdi. Aslında bu görüntüde milyonların emeği vardır. Bu çabada milyonların uğraşı, emeği vardır. Hepsi Fenerbahçe’nin masumiyetinin temsilidir. Bugün biz burada her bir değerimizle dimdik duruyoruz. Haklılığımızla susuyoruz ve artık konuşması, hesap vermesi gerekenleri bekliyoruz!”

“Şimdi adaletin yeniden yerini bulmasını istiyoruz. Artık Fenerbahçe için artık konuşma değil, bu profesyonel yapıdan hesap sorma vaktidir. Bundan sonraki hukuksal çabamızda birlik ve beraberliğimizi koruyarak, bu çabayı sonuna kadar vermemiz çok çok önemlidir”

“Sözlerime son verirken Fenerbahçe’nin ortaya koyduğu gururlu gayretin bir modülü olmuş her bir Fenerbahçeliye canıgönülden teşekkür ediyorum. Allah bir daha ne Fenerbahçemize ne de ülkemize bu türlü bir periyot, bu türlü bir süreç yaşatmasın diye dua ediyorum.”