BEŞİKTAŞ TRANSFER HABERLERİ | Cenk Tosun yuvaya geri döndü!

Beşiktaş Kulübü, toplumsal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla, ulusal futbolcu Cenk Tosun’u takımına kattığını duyurdu.

Beşiktaş’ın toplumsal medya hesabından, golcü Cenk Tosun ile ilgili bir paylaşım yapıldı. “Biz ayrılamayız. Yuvana beğenilen geldin Tosun Paşa.” sözlerinin yer aldığı paylaşımda, Cenk Tosun’un, Beşiktaş’ın yeni dönem formalarını giydiği bir görüntüye da yer verildi.

EVERTON’A VEDA ETMİŞTİ

Milli futbolcu Cenk Tosun, İngiltere Premier Lig kadrosu Everton’daki 4,5 dönemlik mesleği sonrası ekibe veda etmişti.

Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda ulusal futbolcu, “Burada hayatım boyunca unutamayacağım dört buçuk yıl geçirdim. İnişlerimiz ve çıkışlarımız oldu bu müddette ve artık vedalaşma vakti geldi. Birlikte çalıştığım hocalarıma, grup arkadaşlarıma, çalışanımıza, idaremize, liderimize ve olağan ki takviyelerini hiç esirgemeyen taraftarımıza teşekkürü bir borç bilirim. Bu ailenin bir kesimi olmaktan gurur duydum ve hayatım boyunca da duymaya devam edeceğim. Everton’ın her vakit kalbimde bir yeri olacak. Bu kulüp inanıyorum ki en kısa müddette potansiyeline ulaşıp çok hoş günler görecek ve ben de o gün geldiğinde bir taraftar olarak sizlerle birlikte bu memnunluğu paylaşacağım.” sözlerini kullanmıştı.

Cenk Tosun, Premier Lig mesleğinde Everton formasıyla 61 maçta 11 gol atarken kiralandığı Crystal Palace’da da 5 maçta 1 gol atma başarısı gösterdi.

31 yaşındaki golcü futbolcu, 2014-2015, 2015-2016, 2016-2017 ile 2017-2018 döneminin birinci yarısı olmak üzere toplamda 3,5 dönem Beşiktaş’ta forma giydi. Deneyimli futbolcu, 142 resmi karşılaşmada 64 kere fileleri havalandırdı. Cenk, 2018 Ocak’ta 22,5 milyon avro bonservis fiyatıyla Everton’a transfer olmuştu.

İŞTE BEŞİKTAŞ’IN YAPTIĞI O PAYLAŞIM