ASUS’tan Kurumlara Özel Yeni İş İstasyonu

ASUS, profesyonel seviyede performans ve esnek yapılandırma seçenekleri sunan yeni ExpertCenter E500 G9 iş istasyonunu tanıttı. 3D tasarım, modelleme ve görselleştirme üzere vazifeler için tasarlanan istasyon, ayrıyeten yaratıcı profesyonellerin iş akışlarını hızlandırmasına yardımcı olan NVIDIA Omniverse Enterprise platformunu da destekliyor.

İki yıl evvel girdiği Türkiye kurumsal pazarında büyük muvaffakiyet yakalayan ASUS, KURUMSAL kategorisiyle şirketlerin dizüstü, masaüstü ve all-in-one (hepsi birarada) bilgisayar muhtaçlıklarını uçtan uca karşılama konusunda kendini her gün geliştiriyor. KURUMSAL kategorisinde, dizüstü bilgisayarlardan oyun istasyonlarına, sunuculardan küçük PC’lere, anakartlardan monitör ve projeksiyonlara kadar epey geniş bir eser skalasına rastlamak mümkün. Masaüstü tahliller sunan ASUS ExpertCenter serisi ise işletmelerin gereksinimlerine özel tasarlanmış güç merkezleri olarak kabul ediliyor ve sürdürülebilir büyümeye yeni bir kapı açıyor.

ASUS’un en yeni masaüstü tahlillerden biri de 12. Jenerasyon Intel® Core™ işlemcilerle güçlendirilen ExpertCenter E500 G9 İş İstasyonu. Görselliğe ehemmiyet veren yaratıcı profesyoneller için biçilmiş kaftan olan bu yeni istasyon, 3D tasarım/modelleme, , simülasyon ve görselleştirme üzere misyonlar için özel olarak tasarlandı.

3D iş akışları artık her sanayinin temel bir bileşeni olduğundan, takımlar ortasında verimli bir tasarım iş birliği de kritik değere sahip. Bu noktada, E500 G9 ile hayatı kolaylaştırmak için yola çıkan ASUS, karmaşık tasarım iş akışlarını temelden dönüştüren, uçtan uca bir 3D işbirliği ve simülasyon platformu olan NVIDIA Omniverse ™ Enterprise ile iş birliğine imza attı. Omniverse Enterprise, günümüzün dinamik grupları ile her gün kullandıkları uygulama ve araçları birbirine bağlayarak daha uyumlu ve verimli bir ortam yaratıyor.

E500 G9, karmaşık görselleştirme üzere iş akışlarının üstesinden gelmek için NVIDIA RTX™ A5000’e kadar yüksek performanslı bir grafik kartıyla kullanıcılarını karşılıyor. NVIDIA RTX GPU tarafından desteklenen bu rakipsiz güç ve yetenek, NVIDIA Omniverse Enterprise platformu sayesinde kurumsal 3D dizaynları ve dijital ikiz iş akışlarını geliştirerek yaratıcılık için gereken tüm performansı eksiksiz sunuyor.

ASUS ayrıyeten, Omniverse’in 3D-animasyon ve mimari mühendislik ve inşaat (AEC) sanayilerinde benimsenmesini hızlandırmak için birçok bağımsız yazılım satıcısıyla (ISV’ler) yakın bir biçimde çalışıyor ve doğrulanmış güvenilirlik ve temel uygulamalarla uyumluluk teminatı sağlıyor.

ExpertCenter E500 G9, ağır misyonların üstesinden gelmek için hayli ülkü bir seçim. Yeni kuşak PCI Express® (PCIe®) 5.0 yuvalarının yanı sıra PCIe 4.0’a sahip olması 2 katına varan data transfer suratı manasına geliyor. 128 GB’a kadar DDR5-4800 ECC belleğe sahip olan ExpertCenter E500 G9, rastgele bir bilgi bozulmasını otomatik olarak algılayıp düzelterek sistemin sürekliliğini sağlarken, sürece sırasında çökme riskini de değerli ölçüde azaltıyor. ExpertCenter E500 G9, yüksek sürat için çift 2,5 Gb/sn Ethernet temas noktası ve mümkün olan en süratli kablosuz data transferleri için isteğe bağlı WiFi 6E özelliklerini de sunuyor.

ASUS ExpertCenter E500 G9, iş ortamındaki aygıtların kesintisiz olarak uzaktan izlenmesini ve denetim edilmesini sağlayan entegre bir IT idare yazılımı olan ASUS Denetim Merkezi’ni de içeriyor. ASUS Denetim Merkezi, çalışanlar nerede olurlarsa olsunlar, IT yöneticilerinin BIOS kurulumlarını gerçekleştirmelerine, uzaktan tek tıklamayla yazılım güncellemelerini çalıştırmalarına ve birden fazla aygıtı tıpkı anda yönetmelerine imkan tanıyor.