Apple Watch Pro Yeni Bir Tasarımla Gelebilir

Apple Watch Series 8 akıllı saatin yaklaşmakta olan üst seviye varyantı 2018 yılından bu yana birinci defa tasarım değişikliği ile gelebilir. Bloomberg’den Mar Gurman Apple Watch Pro için yeni bir dizayndan bahsediyor. Eserin yeni bir titanyum kasaya sahip olacağı ve kare görünümüne sahip olmayacağı da bilgiler ortasında.

Gurman, Power On bülteninin sonuncusunda bu yılki üst seviye Apple Watch modelinin mevcut Apple Watch modellerinden biraz daha büyük olacağını ve yalnızca bir alt kümeye hitap edebileceğini söylüyor. Hatta aygıtın yüzde 7 daha büyük bir ekrana sahip olması bekleniyor.

Gurman, üst seviye Apple Watch’un 2018’de Apple Watch Series 4’ün piyasaya sürülmesinden bu yana birinci yeni dizayna sahip olacağına dair söylentileri tekrar doğruluyor. Görünüşe nazaran akıllı saat dairesel olmayacak ve kare biçiminde bir dizaynla ilgili raporların tersine yeni tasarım mevcut dikdörtgen biçimin bir evrimi olarak karşımıza çıkacak. Ek olarak Gurman’a nazaran, aygıtın yeni bir Düşük Güç Modu ile tek bir şarjla birkaç gün sürebilen daha uzun pil ömrüne sahip olması bekleniyor.

Diğer taraftan Apple Watch Series 8 için beklenen beden sıcaklığı ölçümü ve kan basıncı izlemenin 2025’e kadar gelmesi beklenmiyor ve kan şekeri izlemenin ise daha uzun vakte muhtaçlık duyduğu söz ediliyor.