Apple, A16 Bionic Üretimini Önceki Nesle Göre %60 Artırabilir

Ünlü analist Ming-Chi Kuo, geride bıraktığımız aylarda iPhone 14 Pro modelleri hakkında kıymetli bir iddiayı gündeme getirmişti. Argümanında A16 işlemcisinin yalnızca iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max modellerine özel olacağını lisana getiren Kuo, standart iPhone 14 ve 14 Plus/Max modellerinin de A15 Bionic işlemcisinden güç alacağını argüman etmişti.

İddialarıyla gündeme damga vuran analist, bugünse değerli bir rapor daha yayınladı. Raporunda Apple’ın Eylül 2022’de piyasaya süreceği A16 Bionic işlemcisine daha çok tartı vereceğini ileri süren Kuo, şirketin A16 Bionic’in üretim oranını da evvelki jenerasyona nazaran yüzde 60’a kadar artırabileceğini lisana getirdi.

Şirketin daha fazla iPhone 14 Pro satmak için bu türlü bir atılıma imza attığını söyleyen ünlü analist, iPhone 14 ve 14 Plus ikilisinin de pazarlama stratejisinde art planda kalacağını vurguladı.

Bunun yanı sıra Kuo raporunda, Apple’ın 14 Pro modellerine yük vermesi sayesinde bileşen tedarikçilerinin de gelirlerinde önemli bir biçimde artış kaydetmesi beklediğini belirtti. Bu doğrultuda Sony, Largan ve LG Innotek’in geçen yıla kıyasla yüzde 20 ila yüzde 30 daha fazla gelir elde etmesi bekleniyor.

Kuo ayrıyeten Sony ve LG Innotek eserlerinin sadece iPhone 14 Pro aygıtlarında yer alacağını, standart iPhone 14’lerin de vaat edilen kamera güncellemesini almayacağına bilhassa dikkat çekti.