ABB ve Red Hat, Sektörel Sınır Bilişim Alanlarında ve Hibrit Bulutta Daha Fazla Çözüm Sunuyor

ABB ve Red Çizgi, bölümlerin ABB’nin süreç otomasyonunu ve sektörel yazılımlarını kullanabilmesini sağlayan global bir iş birliğine imza attı. Bu iş birliği sayesinde şirketler Red Hat’in Enterprise Linux üzerine heyeti dal başkanı kurumsal platformlarından ve uygulama hizmetlerinden faydalanabiliyor.

Endüstriyel tesis datalarının toplanması, yönetilmesi ve tahlil edilmesi, güvenlik ve üretkenlik muhtaçlıklarını giderirken operasyonların verimliliğini düzgünleştirmek için çok kıymetli. ABB’nin süreç otomasyonundaki geliştirmeleri de bunu destekliyor.

Bu iş birliği sayesinde Red Çizgi OpenShift ile otomasyon yazılımı sanallaştırılıyor ve konteynerleştiriliyor. Böylelikle donanımları hizmete alırken uygulama tarafındaki gereksinimlere nazaran optimize edilmiş ve gelişmiş esneklik sağlanabiliyor. Ek olarak verimli sistem orkestrasyonunun yanı sıra gerçek vakitli, data tabanlı kararların hudut bilişim alanlarında yapılabilmesi ve bulutta işlenebilmesi mümkün oluyor.

Sektörün öncü kurumsal Kubernetes platformu Red Çizgi OpenShift, temelindeki Red Sınır Enterprise Linux ile birlikte ABB’ye tek bir nod sisteminden endüstriyel sonda ölçeklendirilmiş hiperbütünleşik kümelere kadar pek çok alanda dengeli bir uygulama platformu sağlıyor. Bu platform, ABB’nin müşterilerinin geliştirme ve idare çalışmalarını da kolaylaştırıyor.

Red Sınır OpenShift, endüstriyel yazılım uygulamaları için kapsamlı bir hudut platformu olan ABB Ability Ability™ Edgenius™’un dağıtım esnekliğini ve ölçeklenebilirliğini artırıyor. Bu sırada endüstriyel yapay zekadan yararlanan kurumsal seviyede bir platform ve uygulama paketi olan ABB Ability™ Genix Industrial Analytics ve AI Suite ile birlikte müşterilerin Sanayi 4.0 alanında dijital iş çıktılarına sahip olabilmesini sağlıyor. ABB Edgenius ve Genix birden fazla hizmete alımda sıkıntısız bir halde ve inançla ölçeklenebiliyor. ABB, bu iş birliğiyle tesislerde yönetilebilirliği ve tutarlılığı artırabilecek sıfır dokunuşla provizyon (Zero Touch Provisioning) üzerinden ağların uzaktan konfigürasyonu üzere yeteneklere sahip olabiliyor.

Red Çizgi Lideri ve CEO’su Matt Hicks

Red Sınır Lideri ve CEO’su Matt Hicks, bahisle ilgili şunları söylüyor: “Red Çizgi olarak ABB ile birlikte çalışmaktan ve endüstriyel hududu oluşturmak için operasyonel ve bilgi teknolojilerini bir ortaya getirmekten memnunluk duyuyoruz. Birlikte otomatikleştirilmiş operasyonlardan otonom operasyonlara yapılan geçişi kolaylaştırmayı ve açık kaynak tahlillerini kullanarak üretim sırasında mevcut ve ileride oluşabilecek sıkıntıları gidermeyi hedefliyoruz. BT ile tesis ortasındaki pürüzleri yıkmak için çalışırken, inovasyonun hudutlarını ortadan kaldırıyoruz ve açık kaynak temelli operasyonel teknolojide kıymetli bir değişim yaratıyoruz.”

ABB Process Automation’ın Teknolojiden Sorumlu Yöneticisi Bernhard Eschermann ise “Red Çizgi ile oluşturduğumuz iş birliği, müşterilerimizin muhtaçlıklarını öbür yenilikçi pazar önderleriyle birlikte çalışarak giderme taahhüdümüzün bir kesimi. Red Sınır ile birlikte yapacağımız çalışmalar sayesinde daima gelişen bir dijital ortamda faaliyet gösteren müşterilerimizin operasyonlarını iyileştirmesine yardımcı olmaya devam edeceğiz. Ayrıyeten riskleri azaltırken ve performansı düzgünleştirirken tesis genelinde BT ve OT’yi entegre etmek için gereksinim duydukları araçlara erişmelerini sağlayacağız” diyor.