YouTube, Video Düzenleme Özelliğini Kullanıma Sundu

İçerik üreticilerinin en büyük sorunlarından biri YouTube’a yükledikleri görüntülerdeki yanılgıları sonradan düzenleyememesi. Bu yüzden de birçok içerik üreticisi yüklemiş olduğu görüntüde şayet önemli bir kusur var ise görüntüyü silip tekrar yüklemesi gerekiyor. Bu da göründüğünden çok daha zahmetli bir iş. Fakat kullanıcılardan gelen geri bildirimleri dinleyen YouTube, içerik üreticileri için tabiri caizse hayat kurtaracak Corrections isimli yeni görüntü düzenleme özelliğini kullanıma sundu.

Corrections (Düzeltmeler) olarak isimlendirilen bu özellik sayesinde içerik üreticileri, görüntülerini yayından kaldırmadan direkt platform üzerinden düzenleyebilecekler. Bu doğrultudaysa içerik üreticileri, görüntünün açıklamalar kısmına ekleyeceği kusur düzeltmeleri ile izleyicilere görüntüde hangi yanılgıları düzelttiğini belirtebilecekler.

YouTube Corrections (Düzeltmeler) özelliği

İçerik üreticisinin yanılgı düzeltmeleri de düzeltme bildirimi sayesinde izleyicilere gösterilecek. Üstte yer alan görselden de görebileceğiniz üzere içerik üreticileri bu bildirimlerin görüntünün hangi saniyesinde izleyiciye gösterileceğini seçebiliyor. Ayrıyeten görüntü içinde yer alan tüm düzeltmeler sağ üst kısımda ”Düzeltmeleri Görüntüle” başlıklı kart ile kullanıcılara gösterilecek. Böylece izleyiciler görüntüde hangi yanlışların düzeltildiği hakkında bilgi sahibi olacak.