Yeni Windows 11 Görev Yöneticisi Neredeyse Hazır

Yaklaşan Sun Valley 2 güncellemesi, işletim sistemi geneline ahenk sağlayan ve çağdaş bir görünüme kavuşan yeni Vazife Yöneticisi ile birlikte gelecek. Bu yeni tasarım artık Windows Insider kullanıcılarına sunulan önizleme yapılarında kendini gösterdi.

Microsoft, Windows 11 için yeni bir UWP Misyon Yöneticisi kodlamıyor. Bunun yerine şirket, Vazife Yöneticisi’nin mevcut Win32 uygulaması üzerine WinUI’den ilham alarak kimi dokunuşlar yapacak. Bu ayrıyeten bize Microsoft’un sistemin başka eski alanları için neler planladığı hakkında bir fikir veriyor.

Aşağıdaki görsellerde görebileceğiniz üzere, Microsoft’un yeni Misyon Yöneticisi nihayet Windows 11’e aitmiş üzere hissettiriyor. Yazılım devi, Süreçler, Performans ve öbür kısımlar ortasında geçiş yapmak için kullanılan sekmeleri sol tarafta yer alan bir menüye ekledi. Soldaki kaydırma menüsüyle bir arada Vazife Yöneticisi artık birçok çağdaş Windows 11 uygulamasına çok daha fazla benziyor.

Windows 10 üzere Windows 11 de çeşitli ekran öğeleri için “vurgu renkleri” kullanmakta. Ferdileştirme sekmesinden bir vurgu rengi seçmeniz gerekli yahut rengi art planla otomatik olarak eşleştirmek için “Arka plandan otomatik olarak bir vurgu rengi seç” ayarını seçmek gerekiyor.

Microsoft, Vazife Yöneticisine gelen öbür rastgele bir ince ayardan bahsetmedi ve Windows 11 Build 22610‘daki sürümün tam olarak hazır olmadığı için erken olduğu görülüyor. Raporlara nazaran şirket ayrıyeten uygulamaya birtakım ek özellikler eklemeyi planlıyor. Örneğin, Misyon Yöneticisi, “Uygulama sağlığı” ve “Pil sağlığı” ile ilgili özel bilgileri görüntülemek için yeni bir kısım alıyor.

Bir cevap yazın