Xbox Uygulaması Oyun Performansı Göstergesi Sunuyor

Microsoft, Xbox PC uygulamasına oyuncular için kullanışlı yeni bir özellik ekliyor. Şirket tarafından Xbox uygulaması için Aralık ayından bu yana test edilen oyun performansı göstergesi artık tüm kullanıcılara sunulmaya başlıyor.

Xbox Tecrübeleri Kıdemli Eser Müdürü Tila Nguyen, Xbox blogunda “Uygulama, oyunun ne kadar yeterli çalışmasını beklediğimize dair bir varsayım göstermek için sizinkine misal özelliklere sahip PC’lerdeki oyunun performansını karşılaştırıyor. Bilgisayarınız grafiksel olarak zorlayıcı bir oyun çalıştırma misyonuna uygun değilse, oyunu çalıştırmak için neye gereksiniminiz olduğuna dair daha fazla detay almak için oyunun sistem ihtiyaçlarını görüntüleyebilirsiniz.” diyor.

Microsoft, bir teklifte bulunabilmek için başka oyuncuların bilgisayarlarından kâfi bilgiye sahip olmayabileceğinden, her oyun için bir performans denetimi göremeyeceğini hatırlatalım. Bu durum bilhassa daha küçük bir heyetim tabanına sahip yeni oyunlar için geçerli.

Buna ek olarak, blog gönderisi, Microsoft’un yakın vakitte uygulamada gezinmeyi güzelleştirdiğini belirtiyor. Gezinme artık kenar çubuğunda ve pencerenin sol alt kısmındaki bir sıra aracılığıyla oyun yükleme ilerlemesini görüntüleyebilirsiniz. Bir oyunun yüklenmesi tamamlandığında da bir bildirim alıyorsunuz. Ek olarak aramanın da daha âlâ olduğu ve EA Play ile Ubisoft Connect oyunlarının da aramaya dahil edildiği tabir ediliyor.