Xbox Series Konsolların Açılış Süresi Kısalıyor

Microsoft, yaklaşan bir Xbox Series X|S güncellemesinin Güç Tasarrufu (Energy Saver) moduyla birlikte konsolun açılış müddetlerini hızlandıracağını doğruladı. Güncelleme şu anda test kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor ve yakında tüm Xbox Series sahiplerine sunulacak.

Microsoft’un Xbox Entegre Pazarlama Yöneticisi Josh Munsee’ye nazaran takım, genel başlatma müddetini azaltmak için Güç Tasarrufu Modu’nda daha kısa bir açılış animasyonu hazırladı. Bu bağlamda açılış animasyonunun müddeti 9 saniyeden yaklaşık 4 saniyeye düştü.

Animasyonun 5 saniye azalmasıyla birlikte, Güç Tasarrufu modunda Series konsolların açılış mühleti 15 saniyenin altına düşecek. Microsoft, yılın Mart ayında Energy Saver Modu’nda iyileştirmeler yaptığını duyurmuştu. Ayrıyeten şirket, bu modu Xbox Series X|S için varsayılan güç şeması haline getirdi.

Xbox Series X ve Xbox Series S oyun konsolları 2022 yılının Kasım ayında piyasaya sürülmüştü. Microsoft, dünya pazarında satışta olan konsolları için daima olarak güncellemeler yayınlamaya devam ediyor.