Windows 11 Uyumlu Winamp 5.9 Çıktı

2000’li yıllara damgasını vuran ve bir vakitlerin vazgeçilmez medya oynatıcısı olan Winamp için 4 yıl ortadan sonra yeni bir güncelleme yayınlandı. Windows 11 uyumlu Winamp 5.9 RC1 sürümüyle birlikte, klasik medya oynatıcısının Windows XP ve Vista işletim sistemlerini artık desteklemeyeceği açıklandı.

5.9 sürümüyle birlikte kullanıcılara radikal diyebileceğimiz rastgele bir değişiklik sunulmuyor. Bunun yerine kimi yanılgı düzeltmesi ve iyileştirmelere konut sahipliği yapan 5.9 sürümü, güncellenmiş bir arayüze, geliştirilmiş oynatma, kitaplık idaresi ve daha fazla ses ve görüntü takviyesi üzere özelliklere konut sahipliği yapıyor.

Aynı vakitte yeni sürümle birlikte yerleşik bir Podcast dizini de medya oynatıcısına dahil olmuş. Ayrıyeten, geliştirici firma yayınlamış olduğu güncelleme notlarında M38 codec bileşeni için de takviye vermeye başladıklarını tabir ediyor.

Eğer siz de Winamp 5.9 sürümünü deneyimlemek istiyorsanız, buradaki link üzerinden uygulamanın yeni sürümünü aygıtınıza indirebilirsiniz.