Windows 11 KB5015814, Tüm Kullanıcılar İçin Hazır

Tüm Windows 11 kullanıcılarına sunulan KB5015814, çok sayıda güzelleştirme ve düzeltme içeren bir listeye sahip. Bu toplu aktüelleştirme, Windows Arama kısmı için öne çıkanlar özelliğini herkes için kullanılabilir hale getiriyor. Microsoft, kullanıcıların Windows 10’dan Windows 11’e yükseltme yapmasını engelleyen bir yanılgıyı da giderdi.

KB5015814 bir güvenlik güncellemesi olarak geliyor ve aygıtınıza otomatik olarak indirilecek. Öne çıkanlar özelliği daha evvel teste açılmıştı ve artık tüm kullanıcılara ulaşıyor. Microsoft bu bilhassa birlikte her günün dikkate paha ve değişik anlarını sunmayı planlıyor. Buna tatiller, yıldönümleri ve birçok özel gün dahil. Arama kısmında sunulan anlar hem global hem de lokal mevzularla ilgili olabilir. İçerikler ayrıyeten kuruluşunuzla alakalı olayları da kapsayacak. Elbette bu durum aygıtınız bir kuruluşa bağlı olduğunda gerçekleşecek.

Windows 11 KB5015814 güncellemesiyle nelerin değiştiğine bu irtibat aracılığıyla bakabilirsiniz. Dikkate paha kimi iyileştirmelere bakacak olursak;

  • Cloud Clipboard hizmetinin çalışmayı durdurduğu ve makineler ortasında senkronizasyonu önlediği bir yanılgı düzeltildi.
  • Sandbox çalışmaya başladıktan sonra Windows 11’in Windows Sandbox başlangıç ​​ekranını gizleyemediği bir yanılgı giderildi.
    Ardışık görüntü kliplerin oynatılmasının başarısız olmasına neden
  • olabilecek öbür bir kusur düzeltildi.
  • Telefonunuz uygulamasın ismi Ayarlar sayfasında Telefon İlişkisi olarak değiştirildi.
  • Microsoft Surface Dial özelleştirme ayarları sayfasının çalışmayı durdurmasına neden olan sorun giderildi.
  • Wi-Fi ortak erişim noktası özelliğini kullanmanızı engelleyebilecek bilinen bir sorunu giderildi.
  • DirectX 12 (DX12) kullanan oyunlarda ardışık görüntü kliplerin kayıttan yürütülmesinin başarısız olmasına neden olabilecek bir kusur çözüldü.