WhatsApp Çapraz Platform Sohbet Aktarma Özelliği Kazandı

WhatsApp, Android ve iOS ortasında sohbet geçmişini aktarma özelliğini test ediyordu ve sonunda bu büsbütün resmi hale geldi. Şimdiye kadar, ekosistemler ortasında sohbet geçmişi kimi üçüncü taraf data transfer araçları ile gerçekleştirilebiliyordu.

Haberi hazırladığımız sırada, WhatsApp takviye sitesinde sırf Android’den iPhone’a usulü yer alıyordu ve bunu yapmak için Android’de iOS’a Taşı aracını kullanmanız gerekecek. Ayrıyeten hem gönderen hem de alan aygıtlarda WhatsApp’ın en son sürümüne sahip olmanız ve aktarmadan evvel eski telefonunuzla tıpkı telefon numarasını kullanmanız yahut değiştirmeniz gerekiyor. Son olarak alıcı iPhone da fabrika ayarlarına sıfırlanmış yahut yeni olmak zorunda.

Şirket, talimatlarda belirtilen adımlara dayanarak, WhatsApp datalarının iOS’ta bir telefona başarılı bir halde aktarılmasını sağlamak için Apple ile birlikte çalıştı. Dayanak sayfasına nazaran hesap bilgilerini, profil fotoğrafını, kişisel ve küme sohbetlerini, sohbet geçmişini, sohbet ortamını ve WhatsApp ayarlarını aktarabileceksiniz. WhatsApp arama geçmişini yahut eşler ortası ödeme iletilerini ise aktaramayacaksınız.