WD, Dünyanın İlk 22TB CMR ve 26TB UltraSMR HDD’leriyle Bulut Pazarını Genişletiyor

Western Digital, on yıllar boyunca geliştirilen değerli teknolojik inovasonları temel alarak, seçili hiper ölçekli bulut müşterilerine yeni 22TB ve 26TB UltraSMR HDD’lerini örnek olarak gönderdiğini ve alan yoğunluğu tecrübesini daha da genişlettiğini, ayrıyeten toplam sahip olma maliyetini düşürerek müşterilerine paha kattığını duyurdu.

Western Digital’in HDD teknolojisi portföyü ve alan yoğunluğu liderliği onu depolama inovasyonunun tam merkezine koyuyor. Eşsiz OptiNAND™ teknolojisi, güç takviyeli PMR (ePMR), üç kademeli aktüatör (TSA), HelioSeal® ve artık de UltraSMR teknolojilerinden yararlanan Western Digital, ePMR ile +30 TB sağlama yolunda net bir yolda ilerliyor

“Sektörün önde gelen bulut sağlayıcılarının uzun vadeli iş ortağı olarak, onların yeni jenerasyon bulut altyapısı oluşturma konusundaki ihtiyaçlarını anlıyoruz ve alan yoğunluğu teknolojimizin yanı sıra geliştirdiğimiz çeşitli HDD inovasyonlarına yatırım yapıyoruz” diyor HDD İş Ünitesi Genel Müdürü ve Lider Yardımcısı Ashley Gorakhpurwalla ve devam ediyor: “Bu geliştirme stratejisini benimsemedeki maksadımız, sırf dünyanın en büyük bulut devlerinin kapasite taleplerini karşılamak değil, birebir vakitte gelecek on yıllar boyunca data merkezlerinin gelişen iktisadını de destekleyecek bir yol haritası sunmaktı. Western Digital’in HDD yol haritasının temeli olan ePMR, OptiNAND ve artık UltraSMR ile bulut müşterilerimiz, depolama alanındaki toplam sahip olma maliyetlerini (TCO) düşürmek için yeniliklerimizden yararlanarak işlerini süratle ölçeklendirmeye devam edebilirler.”

Yeni ePMR şoförleri, eşi görülmemiş seviyede kapasite, performans ve bilgi dayanıklılığı sağlamak için Western Digital’in OptiNAND teknolojisinden yararlanıyor. 22 TB CMR HDD, on diskli HelioSeal platformundaki plaka başına 2,2TB alan yoğunluğu liderliği sağlamak için OptiNAND ile birlikte çalışıyor.

OptiNAND’ı HDD sistem seviyesindeki donanım gelişmelerinden yararlanan tescilli eser yazılımı ile birleştiren Western Digital’in yeni UltraSMR teknolojisi, daha yüksek kapasite sağlamak için inç başına parçayı (TPI) artıran gelişmiş bir yanılgı düzeltme algoritmasıyla birlikte büyük blok kodlaması sunuyor. Sonuç, Western Digital’in plaka başına 26 TB sunan ve SMR’nin yararlarından yararlanmak için yığınlarını optimize eden bulut müşterilerine yüzde 18’den fazla kapasite sunan yeni 26TB Ultrastar® DC HC670 UltraSMR HDD. Kendi bilgi merkezi yol haritalarına her geçen gün artan oranda SMR ekleyen bulut hizmet sağlayıcıları ile birlikte, 26TB kapasite, adaptasyonu hızlandırmak için kritik eşik rolünü oynayacak.

OptiNAND ile eşsiz bir biçimde desteklenen HDD’ler ayrıyeten, mümkün acil güç kapatma (EPO) durumunda ek bilgi muhafazası yahut dayanıklılık için yazma önbelleği devre dışı bırakma (WCD) bilgi müdafaasıyla birlikte müşterilere yazma önbelleği aktifleştirme (WCE) performansı sağlayan ArmorCache™ yazma önbelleği bilgi güvenliği özelliğini de içeriyor. HDD tarihinde birinci sefer, bu Yazma Önbelleği Data Güvenliği özelliği, hangi mod seçilirse seçilsin kullanıcılara hem performans hem de data muhafazası sağlıyor. OptiNAND ise şoförlere, daha büyük blok transferleri ile rastgele yazmalarda en yüksek olan WCD modunda da değerli bir performans artışı sağlıyor. 256 KB yahut daha fazla HDD uygulama transfer uzunluklarında, IOPS ve data akışı, OptiNAND olmayan şoförlere nazaran %40’tan fazla oranda ve 1 MB transferde %80’in üzerinde azamî güzelleşme sağlıyor.

22TB CMR ve 26TB UltraSMR HDD Erişebilirlik:

22 TB Ultrastar DC HC570 HDD ve yeni 26 TB Ultrastar DC HC670 UltraSMR HDD, seçili hiper ölçekli müşterilere örnek olarak gönderiliyor. DC HC570 HDD için satış kanallarına toplu gönderiler başlayacak ve UltraSMR HDD, 2022 yazında seçili müşterilere gönderilmeye başlayacak. Ultrastar Data60 ve Data102 JBOD’lar bu yaz , yeni 22 TB CMR Ultrastar HDD özelliğini taşıyacak ve yazılım tarifli depolama için ek dayanıklılık ve bilgi güvenilirliği sağlayarak, büsbütün optimize edilmiş bir platformda kesimin en yüksek depolama yoğunluğunu sunacak. OptiNAND yeniliklerini HDD portföyü ile genişleten Western Digital, akıllı video/güvenlik idaresi için WD Purple® Pro HDD’ler, NAS tahlilleri için WD Red® Pro HDD’ler ve sistem entegratörleri, kurumlar ile KOBİ’lere hizmet veren satıcı firmalar için WD Gold® HDD’ler sunacak. Bu şoförler bu yaz satışa sunulacak.

Bir cevap yazın