Voleybol Sultanlar Ligi’nde şampiyon belli oluyor! VakıfBank mı Fenerbahçe Opet mi?

Voleybol Misli.com Sultanlar Ligi play-off final serisi beşinci ve son maçında VakıfBank, 12 Mayıs Perşemba günü Fenerbahçe Opet’i konuk edecek.

VakıfBank Spor Sarayı’nda oynanacak müsabaka saat 19.00’da başlayacak. Karşılaşma TRT Spor Yıldız’dan naklen yayınlanacak.

Birinci 2 maçı 3-1’lik skorlarla kazanan Fenerbahçe Opet seride 2-0 üstünlük yakaladı. Şampiyonluk gayretini bırakmayan VakıfBank, üçüncü karşılaşmayı 3-1, büyük bir heyecana sahne olan dördüncü müsabakayı ise 3-2 kazanarak seride durumu 2-2’ye getirdi. Final serisinin beşinci ve son maçını kazanacak kadro, Misli.com Sultanlar Ligi’nde 2021-2022 döneminin şampiyonu olacak.

Fenerbahçe Opet, yarın alandan galip ayrılması halinde 4 dönem sonra şampiyonluk sevinci yaşayacak. Sarı-lacivertli grup ligde son olarak 2016-2017 döneminde bu başarıyı elde etmişti.

VakıfBank ise rakibine üstünlük kurması durumunda son 5 dönemde dördüncü sefer şampiyonluk kupasını müzesine götürecek. Sultanlar Ligi’nde 2019-2020 dönemi, Kovid-19 salgını nedeniyle şampiyon ilan edilmeden sonlandırılmıştı.

Bir cevap yazın