UEFA’dan flaş karar! Yeni turnuva yolda…

Madrid’deki UEFA toplantısında; Şampiyonlar Ligi’nin son iki tipi olan yarı final ve finalin tek maç üstünden tek bir kentte oynanması yani Final Four da planlanmıştı. Associated Press’te yer alan habere nazaran, UEFA, Şampiyonlar Ligi’nin yarı finallerini ve finalin Final-Four formatında oynatmaktan vazgeçti.

Şampiyonlar Ligi’nde 2024-25 dönemi prestijiyle format değişikliği yapılacağını açıklayan UEFA, dönem öncesinde yeni bir turnuva için hazırlıklarını yapmaya başladı.

Bunun nedeninin lojistik sebeplerden ötürü olduğu tabir edilirken bu format yerine ise dönem öncesi yeni bir turnuva planladığı belirtildi.

4’LÜ TURNUVA

Haberde yer alan bir başka bilgiye nazaran ise turnuvanın Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılması planlanıyor. Kadroların dönem öncesi yapılan hazırlıkları Avrupa’da tercih etmemesinden ötürü bu türlü bir uygulamaya gidileceği söz ediliyor.

Küçük turnuva dönem başında oynanacağı için UEFA Harika Kupası’nın da yerine geçecek. Turnuvada Şampiyonlar Ligi finalistleri, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Konferans Ligi şampiyonları çaba edecek.

Bir cevap yazın