TurkNet’ten 10 Ay Sabit Fiyat Avantajı

Artık her meskenin bir gereksinimi haline gelen internet hizmeti, konutlarımıza internet servis sağlayıcı operatör şirketler tarafından ulaştırılıyor.

En temel tarifiyle internet servis sağlayıcı, interneti elde etmenizi sağlayan kuruluşlardır. Ülkemizde birden fazla servis sağlayıcı çeşidi var. Lokal sağlayıcı olan Türk Telekom, xDSL ve fiber internet altyapısını özel internet servis sağlayıcılara kiralayarak kendi paketlerini oluşturmalarına müsaade veriyor. Bunun dışında kendi altyapısını kullanan özel internet servis sağlayıcılar da var. Örneğin GigaFiber hizmeti büsbütün TurkNet altyapısıyla sunulan bir internet hizmeti. Özel İSS’ler kendi altyapılarında daha özgür ve daha âlâ hizmet verebiliyorken, lokal servis sağlayıcının altyapısında ise daha limitli hizmet verebiliyor. TurkNet’in kendi fiber altyapısı sayesinde, GigaFiber hizmeti 1.000 Mbps’ye kadar download ve upload internet suratı sunabiliyor.

Yani İSS’ler kısaca bu internet hizmetini altyapılarla bizlere kadar ulaştıran şirketlerdir. Ülkü internet suratı da münasebetiyle abone olduğunuz operatörün altyapısına ve sizin bulunduğunuz bölgenin altyapısına nazaran değişir. Yani internet servis sağlayıcının sınır kapasitesi sizin internet hızınızla temaslıdır. Bu sebeple internet servis sağlayıcı seçerken bu İSS’nin kapasitesini ve paketlerini de araştırmalısınız. Ayrıyeten kendi yaşadığınız yerin altyapı imkanlarını da bilmeniz gerekmektedir. Birtakım bölgelerde fiber internet için altyapı varken kimilerinde yoktur. Bu durumlarda internet servis sağlayıcı bu hizmeti verse de ne yazık ki siz yararlanamazsınız. Fiber internet altyapısı olan bir bölgedeyseniz internetiniz başkalarına göre daha süratli olur.

İnternet hizmetini seçerken dikkat etmeniz gereken öteki noktaysa taahhüt.

Bir internet servis sağlayıcının müşteri için manalı olması ismine sürat ve fiyat ortasında âlâ bir istikrara sahip olması gerekir. Örneğin evinizden küçük bir işletmeyi yönetiyorsanız, Twitch yayıncısıysanız, daima upload yapmanız gerekiyorsa, dünya standartlarında olan suratlara binlerce lira harcamak istemezsiniz.

Bu harcamaların yanında, taahhüt verip müddetiniz dolunca yükselen fiyatlarla da karşı karşıya kalabilirsiniz. Ülkemizde olduğu üzere birçok ülkede de eski müşterilere yeni kampanyaların sunulması pek alışık olduğumuz bir durum değil. Ayrıyeten, ederinden fazla fiyat talep edilmesi de tekrar negatif durumlardan.

Değişen piyasa şartlarında sabit fiyat fırsatı, 139.90 TL 10 Ay Sabit Fiyat Avantajı kampanyasıyla müşterilere sunuluyor. 15 Ağustos’a kadar 10 aylık internet faturanızı peşin ya da taksitle ödeyerek, taahhüt vermeden sabit fiyat avantajını yakalayabilirsiniz. Üstelik dilediğiniz vakit kampanyayı iptal etme hakkına da sahipsiniz. Kampanyanın avantajları şu halde;

  • 10 aylık faturanızı ödeyin, dilediğinizde iptal edin
  • Kredi kartına 3 aya varan taksit imkanı
  • 139.90 TL’ye 10 ay boyunca sabit fiyat garantisi

10 Ay Sabit Fiyat Avantajı ile taahhüt vermeden değişen piyasa şartlarında sabit fiyat kolaylığından yararlanabilirsiniz. Üstelik hizmetinizi tekrar dilediğiniz vakit iptal edebilir, şimdi kullanmadığınız ve evvelden ödemiş olduğunuz bedeli hiçbir kesinti olmadan geri alabilirsiniz. Yani 10 Ay Sabit Fiyat Avantajından taahhüt vermeden yararlanır, TurkNet’in özgür ve taahhütsüz internet hizmetini kullanmaya devam edersiniz.

Fatura ödemenizi 139.90 x 10 ay peşin ya da taksitle ödeyin, sabit fiyat avantajını yakalayın. Kampanyadan yararlanmak için 10 aylık internet faturanızı kredi / banka kartı ile ister peşin ister 3 ay vade imkanıyla ödeyebilirsiniz.

10 Ay Sabit Fiyat Avantajı kampanyasına 20 Temmuz-15 Ağustos tarihleri ortasında katılabilirsiniz. Kampanyaya 15 Ağustos’a kadar katılın, 10 ay boyunca taahhütsüz sabit fiyat ayrıcalığını yakalayın.

TurkNet GigaFiber’liler dışında tüm mevcut TurkNet’liler kampanyadan yararlanabilir.

Eğer engelli indirimi vb. bir paketten yararlanıyorsanız, sahip olduğunuz indirim mevcut ödeme planınız x10 olacak biçimde kampanyaya yansır. Yani indirim hakkınızı kaybetmeden kampanyadan faydalanabilirsiniz.

TurkNet, kullanıcıların mevcut internet hizmetlerini iptal ettirmeden TurkNet’e geçişini sağlayarak birçok avantaj sunuyor. Bunların başında mevcut portu kaybetmemek, taahhüt zaruriliği kılmamak ve daha süratli ilişki sağlamak geliyor.

Ayrıca kullanıcılar mevcut taahhütlerini de sonuna kadar beklemek zorunda değil. TurkNet, ADSL ve VDSL hizmetlerine geçiş yapanlar için 240 TL, GigaFiber hizmetine geçiş yapanlar içinse 1.000 TL cayma bedeli karşılıyor. Bu sayede kullanıcılar taahhütleri dolmadan TurkNet’e geçiş yapabilme ayrıcalığına sahip.

TurkNet ayrıyeten bu cayma bedelleri dahilinde hizmet değişimi yapmak isteyen kullanıcıların mevcut taahhütlerini takip etmelerine de imkan sağlıyor. TaahhütSayar ismi verilen yeni araç sayesinde kullanıcılar günü geldiğinde aranıyor ve TurkNet müşterisi olmaları için davet ediliyor.

TaahhütSayar, sizi özgürlüğe kavuşturacak geri sayımı sizin için yapan bir TurkNet kolaylığıdır. TaahhütSayar, taahhütünüzün bitişini sizin için takip eder. Bir daha asla taahhütlü internet kullanmak istemeyenleri, tekrar taahhüt altına girmelerinden müdafaayı gayeler. Böylelikle yeni bir taahhüt yapmadan evvel ya da taahhüt yenilemeden TurkNet’in size sunacağı avantajları kıymetlendirir, size en uygun olan fırsattan yararlanırsınız.

TurkNet TaahhütSayar

Taahhütlü internet kullanıcısıysanız, internet servis sağlayıcınız öteki bir yere gitmemeniz ve hizmet almaya devam etmeniz emeliyle size yeni bir taahhütlü paket sunabilir. Şayet taahhüt vermezseniz, fiyatın çok yükseleceğini, öteki bir operatöre geçerken de internetsiz kalacağınızı duyabilirsiniz. Bazen de size taahhüdünüzün biteceği bilgisi ulaşmayabilir ve kendinizi taahhütsüz lakin çok daha kıymetli bir paketi kullanırken bulabilirsiniz. TaahhütSayar kolaylığı, bunları yaşamadan, sizi taahhüde tekrar ikna etmeden, öteki fırsatları da değerlendirmeniz için var olan vaktinizi hatırlatır.

TaahhütSayar ne sağlar?

TaahhütSayar’la, taahhüdünüz bitmesine yakın size ulaşıp içeriği az, fiyatı yüksek bir pakete davet etmek isteyenlerin tekliflerini kıymetlendirmek durumunda kalmazsınız. Ayrıyeten, mevcut operatörünüzün birinci birkaç ay için uygun fiyat sunup daha sonrasında yüksek bir fiyata düşük süratli ve az içerikli bir paket için iki yıl daha taahhüt istemesine de hazırlıklı olursunuz.

TaahhütSayar nasıl çalışır?

TaahhütSayar uygulamasından yararlanmanız için tek yapmanız gereken sayfadan formu doldurmak. Sonrasında size devir dönem taahhütle ilgili kıymetli bilgiler gönderilecek. Ayrıyeten TurkNet, taahhüdünüzün bitmesine yakın sizi arayacak ve TurkNet’e davet edecek. Daveti kabul ederseniz, sizin isminize tüm süreçleri yürüterek, hizmetinizin TurkNet’e taşınması sağlanır.

Taahhüt olmadan uygun fiyatlı internet mümkün mü?

Türkiye’deki servis sağlayıcıların birçok taahhütlü paketlerle hizmet sağlıyor. Lakin bu paketler suratları ve fiyatları ile kullanıcıları şad etmeyebiliyor. Bu sebeple rastgele bir operatörün taahhütlü hizmetini almadan evvel yeterli düşünmenizi öneriyoruz. Aksi halde geri dönüşü epeyce zahmetli.

Bazı operatörler taahhütlü hizmetlerinin yanında taahhütsüz hizmetler de sunuyor. Ancak, bu taahhütsüz hizmetlerin fiyatları başkalarına nazaran daha yüksek olduğu için birden fazla kullanıcı taahhüt vermeyi seçiyor. TurkNet ise büsbütün taahhütsüz paketleriyle bu sıkıntıların üstesinden gelmeyi amaçlamış.

TurkNet, ayda 139.90 TL’den başlayan fiyatlarla istediğiniz vakit hizmetinizi sonlandırma ayrıcalığı olan taahhütsüz internet hizmeti veriyor. Üstelik bu fiyat seviyesinde öteki operatörlerde 35 Mbps civarı paketlere erişebiliyorken, TurkNet’te altyapınız desteklemesi durumunda GigaFiber hizmetiyle 1.000 Mbps’e kadar suratlara erişmeniz mümkün.

TurkNet ne kadar cayma bedeli karşılıyor?

Mevcut operatörünüzün size çıkaracağı taahhüt cayma bedelinin, TurkNet GigaFiber altyapısındaysanız 1000 TL’ye kadarını, öteki altyapılardaysanız da 240 TL’ye kadarını TurkNet karşılıyor. Bu meblağ, taksitlerle faturanıza indirim sağlanarak ödeniyor.

Taahhüt cayma bedelini TurkNet faturanızda indirim olarak geri alabilmeniz için mevcut operatörünüzün size çıkardığı taahhüt bozma faturasını 0 212 216 55 60’ya fakslamanız veya TurkNet Online İşlemler ya da Taşınabilir Uygulama üzerinden göndermeniz kâfi. Gerekli denetimleri yaptıktan sonra indiriminiz faturanıza tanımlanacak.

TurkNet GigaFiber de ne?

Türkiye’nin başarılı servis sağlayıcılarından olan TurkNet, kendi altyapısıyla kullanıma açtığı GigaFiber hizmetini 139.90 TL’ye sunuyor. Üstelik vaat edilen 1.000 Mbps’e kadar olan sürat sırf download yani indirme suratında değil, upload yani yükleme suratında da kullanıcıların hizmetine sunuyor.

GigaFiber hizmeti, TurkNet’in öteki hizmetlerinde olduğu üzere taahhütsüz bir hizmet ve farklı bir operatörden geçmeniz durumunda taahhüt cayma bedelinin 1.000 TL‘ye kadar olan kısmı da TurkNet tarafından karşılanıyor. Adresinizde TurkNet GigaFiber varsa, siz de çabucak TurkNet’li olmak için müracaatınızı iletebilirsiniz.

  • Taahhüt ve kota yok: Hizmetinizi mutlu olduğunuz sürece kullanın. Kota kederi olmadan da Steam’den dilediğiniz üzere oyun indirebilir, Netflix’ten 4K içerik izleyebilir ve canlı yayın yapabilirsiniz.
  • Yüksek upload suratları: 1.000 Mbps’ye kadar sürat seçenekleriyle Zoom ve EBA üzere platformlara kesintisiz erişim sağlayın. Twitch, TikTok ve YouTube üzere platformlarda en yüksek kalitede canlı yayınlar yapın.
  • Dünya kalitesinde hizmet: TurkNet, dünya suratında ve kalitesinde GigaFiber’i büsbütün kendi altyapısında sunuyor. Sizi özgürleştiren, yüksek süratli ve müşteri odaklı hizmet, daima güzelleştirilmeye devam ediliyor.
  • 7/24 müşteri dayanağı: Dilediğiniz vakit TurkNet’e ulaşabilirsiniz. Takviye talepleriniz süratli çözülüyor.
  • Hızlı müdahale ve tahlil: TurkNet’in kendi altyapısında olan bu hizmette gerekli tüm müdahaleleri kendi uzman takımı rekor müddetlerde yapabiliyor.

Geçiş genelde dokümanlarınız eksiksiz olarak ulaştıktan sonra, iki, üç gün içinde gerçekleşiyor. (Mevcut hizmetinizi TurkNet’e taşımak yerine öteki operatörden kullandığınız hizmeti evvel iptal ettirip sonra TurkNet’ten sıfırdan yeni bir çizgi istediğinizde internetinizin kullanıma hazır olması daha uzun sürüyor.) Dokümanlarda rastgele bir eksik varsa (örneğin imza yok, tarih yok, kimliğinizi Online Süreçler yahut Taşınabilir Uygulama üzerinden yüklemediniz), süreçler maalesef uzayabiliyor. Bu yüzden evraklarınızı tam olarak doldurduğunuza dikkat edin.

Farklı operatörler ortası internet transferi mühletini etkileyen bir öbür faktör de teyit aramasına geç karşılık vermeniz. Teyit aramasını yasa gereği zarurî olduğu için, aranmanız ve sesli olarak operatör değişikliği onayınızı almaları gerekiyor. Sizi 0850 288 80 80 numarasından arayacaklar.

Müşteriler internet sitesindeki müracaat adımlarını uygulayarak yahut telefon üzerinden müracaat formülünü kullanarak TurkNet’e geçişleri için birinci adımı atıyor. Akabinde TurkNet, müşteriler için tüm geçiş sürecini yöneterek zahmetsiz bir geçiş süreci sunuyor. Bu sayede size ayrılan mevcut portu kaybetme riski olmadan ve internetiniz neredeyse hiç kesilmeden geçiş yapabiliyorsunuz.

Bununla birlikte, TurkNet’e geçen kullanıcıların mevcut internet servis sağlayıcı operatörlerindeki cayma bedelleri TurkNet GigaFiber’de 1.000 TL’ye kadar, öbür altyapılarda 240TL’ye kadar TurkNet tarafından ödeniyor.

Diğer operatörlerden TurkNet’e nasıl geçilir?

Sizin hiç yerinizden kalkmanıza gerek yok. Mevcut internet aboneliğinizi iptal etmeden TurkNet’e geçiş yapabilirsiniz. Birinci olarak müracaatınızı yapıyorsunuz, akabinde kurye ile kapınıza gelen operatör değişikliği dokümanlarını imzalamanız kâfi. TurkNet, sesli onayınızı aldıktan sonra değişiklik talebinizi operatörünüze iletiyor ve 48 saat içerisinde bu talebe karşılık verilerek geçişiniz tamamlanıyor.

Farklı operatörlerden geçiş sürecini de, daha evvel anlattığımız “3 Adımda Nasıl TurkNet’li Olurum?” rehberimizdeki ile misal ilerliyor. Abonelik başvurusu süreçlerine geçmeden evvel altyapı sorgulaması yaparak geçebileceğiniz tarifelere ve kullanabileceğiniz sürat ölçüsüne göz atabilirsiniz. Şayet Kablonet, Superonline yahut Vodafone fiber altyapısı üzerinden hizmet alıyorsanız, operatör değişikliği süreçleri yapılamamaktadır.

Aboneliğinizi iptal ettirmeden TurkNet’e geçmenin avantajları

Mevcut internet aboneliğinizi iptal ettirmeden TurkNet’e geçiş yaptığınız takdirde birçok avantaj elde etmiş olursunuz. Birinci olarak abonelik süreçleriniz sıfır bir aboneliğe nazaran çok daha kısa sürüyor. Esasen halihazırda kullandığınız bir portunuz olduğunuz için onu da kaybetmemiş olursunuz.

Artı olarak sıfır aboneliklerde olan heyetim hizmeti fiyatını ödemezsiniz. Yeni bir heyetim yapılmayacağı için bu türlü bir hizmete gereksiniminiz olmaz.

Port kaybetme riski nedir?

TurkNet’e mevcut kullandığınız ev interneti hizmetinizi kapattırarak geldiğinizde, santralde size ayrılan VDSL yahut ADSL portları boşa çıkar. Kimi santrallerde müsait port sayısı kâfi olmadığından size hizmet verilemeyebilir. Daha yüksek sürat sağlayan VDSL hizmeti aldığınızı düşünelim. Hizmeti kapattırdınız, VDSL portunuz boşa çıktı ve siz TurkNet’e abone olana kadar oburu geldi ve bu port ona verildi. Öteki müsait port yoksa VDSL yerine daha az süratli ADSL hizmeti almak durumunda kalabilirsiniz. Hatta hiç müsait port yoksa bölgenizde port sayıları artırılana kadar hizmet alamayabilirsiniz. Fakat mevcut operatörünüzü kapattırmadan TurkNet’li olduğunuzda portunuz boşa çıkmadan geçiş yapılır, böylelikle port problemiyle karşılaşmazsınız.

Adresinizde kullanabileceğiniz altyapı ve suratı, müşterisi olacağınız internet servis sağlayıcısının sitesinden sorgulayabilirsiniz. Pekala bu nasıl yapılıyor?

Türkiye’nin önde gelen internet servis sağlayıcılarından olan TurkNet, internet başvurusu öncesinde altyapınızın hangi teknolojiyi ve hangi suratı desteklediğini belirten bir altyapı sorgulama sistemine sahip. Bu sistem sayesinde adresinizdeki altyapının DSL ya da Fiber olup olmadığını görebilirsiniz.

TurkNet’in altyapı sorgulama sistemi iki biçimde çalışıyor; adres ile sorgulama ve sabit telefon numarası ile sorgulama. Her iki usulle altyapı sorgulama süreçleri şu halde;

TurkNet Adres ile Altyapı Sorgulama

TurkNet’in altyapı sorgulama sistemi, üstte da belirttiğimiz üzere hem adres hem de sabit telefon numarası üzerinden yapılabiliyor. Lakin günümüzde birçok müşteri artık sabit telefon çizgisi kullanmıyor. En yaygın seçenek olan adresle altyapı sorgulama süreci ise şu halde;

Altyapı sorgulama sistemine girdikten sonra, karşımıza çıkan Adres Bilgisi ile Sorgula ve Telefon No ile Sorgula seçeneklerinden Adres Bilgisi ile Sorgula seçeneğine tıklayın. Buradan sonra vilayet, ilçe, mahalle, cadde, sokak, bina ve daire numaraları bilgilerini doldurarak Altyapı Sorgula butonuna tıklayın.

Sorgulama süreci bittiğinde şöyle bir ekranla karşılaşacaksınız;

Bizim sorguladığımız örnek adreste 80 Mbps hıza kadar dayanak sunan VDSL bir altyapı hizmeti bulundu. TurkNet internet hizmetini 139,90 TL’den başlayan fiyatlarla sunuyor. Ayrıyeten sunulan suratı meskeninizde kullanırken altyapı kalitenize ek olarak bina, daire tesisatınızın ve modeminizin de kıymetli olduğunu belirtelim.

TurkNet’in altyapı sorgulama servisi, 80 Mbps destekleyen internet tesisatımız için bize Özgür İrtibat 100 paketini önerdi. Bu kısım, sorguladığınız adreste çıkacak olan iddiası sürate ve altyapı cinsine nazaran değişiklik gösterecek. Çabucak aşağısında da TurkNet’in kota ve taahhüt koymadığını hatırlatan, ayrıyeten 30 gün içinde %100 iade seçeneği sunan hizmetleri görülüyor. Ayrıyeten bize sunulan VDSL tarifesinde, öbür internet servis sağlayıcı operatörlerden geçmemiz durumunda 240 TL’lik cayma bedeli karşılandığını görüyoruz. Bu bedel GigaFiber hizmetine geçiş yapan kullanıcılar için ise 1.000 TL.

Sabit Telefon Numarası ile Altyapı Sorgulama

Bu süreç için de yeniden altyapı sorgulama sistemine girdikten sonra, karşımıza çıkan Adres Bilgisi ile Sorgula ve Telefon No ile Sorgula seçeneklerinden bu sefer Telefon No ile Sorgula seçeneğine tıklayın.

Buradan sonra Sabit telefon no giriniz boşluğuna, adresinize kayıtlı ev/iş telefonu numarasını girerek, altyapı sorgulama sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Altyapınızın desteklediği sürat, konutunuzda alabileceğiniz internet hizmeti suratını gösterir. Fakat altyapınızın gelişmesi yahut fiber altyapılara geçişinizin sağlanması durumunda 1.000 Mbps’e kadar çıkabilirsiniz.

Müşteriler internet sitesindeki müracaat adımlarını uygulayarak yahut telefon üzerinden müracaat usulünü kullanarak TurkNet’e geçişleri için birinci adımı atıyor. Akabinde TurkNet, müşteriler için tüm geçiş sürecini yöneterek zahmetsiz bir geçiş süreci sunuyor. Bu sayede size ayrılan mevcut portu kaybetme riski olmadan ve internetiniz neredeyse hiç kesilmeden geçiş yapabiliyorsunuz.

Bununla birlikte, TurkNet’e geçen kullanıcıların mevcut internet servis sağlayıcı operatörlerindeki cayma bedelleri TurkNet GigaFiber’de 1.000 TL’ye kadar, öbür altyapılarda 240TL’ye kadar TurkNet tarafından ödeniyor.

Diğer operatörlerden TurkNet’e nasıl geçilir?

Sizin hiç yerinizden kalkmanıza gerek yok. Mevcut internet aboneliğinizi iptal etmeden TurkNet’e geçiş yapabilirsiniz. Birinci olarak müracaatınızı yapıyorsunuz, akabinde kurye ile kapınıza gelen operatör değişikliği dokümanlarını imzalamanız kâfi. TurkNet, sesli onayınızı aldıktan sonra değişiklik talebinizi operatörünüze iletiyor ve 48 saat içerisinde bu talebe karşılık verilerek geçişiniz tamamlanıyor.

Farklı operatörlerden geçiş süreci de, daha evvel anlattığımız “3 Adımda Nasıl TurkNet’li Olurum?” rehberimizdeki ile misal ilerliyor. Abonelik başvurusu süreçlerine geçmeden evvel altyapı sorgulaması yaparak geçebileceğiniz tarifelere ve kullanabileceğiniz sürat ölçüsüne göz atabilirsiniz. Şayet Kablonet, Superonline yahut Vodafone fiber altyapısı üzerinden hizmet alıyorsanız, operatör değişikliği süreçleri yapılamamaktadır.

Aboneliğinizi iptal ettirmeden TurkNet’e geçmenin avantajları

Mevcut internet aboneliğinizi iptal ettirmeden TurkNet’e geçiş yaptığınız takdirde birçok avantaj elde etmiş olursunuz. Birinci olarak abonelik süreçleriniz sıfır bir aboneliğe nazaran çok daha kısa sürüyor. Aslında halihazırda kullandığınız bir portunuz olduğunuz için onu da kaybetmemiş olursunuz.

Artı olarak sıfır aboneliklerde olan heyetim hizmeti fiyatını ödemezsiniz. Yeni bir suram yapılmayacağı için bu türlü bir hizmete gereksiniminiz olmaz.

İlk etapta da bahsettiğimiz üzere müracaat süreçlerini iki kanaldan yapabiliyorsunuz: web sitesi ve 0850 288 80 81 telefon çizgisi. Başvuruyu online olarak yapmak isteyen kullanıcılar, bu sayfa üzerinden süreçlerini gerçekleştirebiliyor.

4 adımda online müracaat süreci ise şu biçimde;

1- İrtibat Bilgileriniz

TurkNet, hizmet söyleşmesini hazırlamak için online müracaat formunun birinci adımında irtibat bilgilerinizi talep ediyor. Bu doğrultuda Ad/Soyad, e-posta adresi ve telefon numaranız isteniyor. Ayrıyeten şahsî data aydınlatma formunu ve bilgilerinizin işlenmesini onayladığınız adım da bu etapta.

2- Adres Bilgileriniz

Online müracaat formunun ikinci evresinde varsa halihazırda kullandığınız internet operatörünüzün bilgilerini girmeniz gerekiyor.

İnternet Var seçeneğini seçip, mevcut internet servis sağlayıcının hizmet numarası (XDSL numarası) bilgisini girmeniz kâfi olacaktır. Ayrıyeten farklı bir servis sağlayıcıdan geçiş yapmanız durumunda 240 TL’ye kadar, TurkNet GigaFiber servisine geçmeniz durumunda da 1.000 TL’ye kadar taahhüt cayma bedeli TurkNet tarafından karşılanıyor. Artık sonraki kademeye geçebilirsiniz.

3- Tercihler

Adres ve mevcut internet sağlayıcınızın bilgilerini doldurduktan sonraki evrede, altyapınızın desteklediği suratı görebilirsiniz.

Üçüncü etap penceresinde, üstte da belirttiğimiz üzere tercihlerinizi yapmanız istenmekte. İnternet Sürat Seçimi kısmında altyapınızın desteklediği suratı içeren tarifeyi görebilirsiniz. Ek Hizmet Seçimi kısmından ek tercihlerinizi seçebilirsiniz. Örneğin modeminiz yoksa hem ADSL/VDSL hem de fiber suratları destekleyen, yüksek WiFi performansı sunan, fiyat performans eseri modemi avantajlı ödeme formülleri ile satın alabilirsiniz.

Bunlara ek olarak sabit IP (static ip) hizmeti ve inançlı internet profili tercihlerinizi de yapabilirsiniz. Bu kademeler tamamlandıktan sonra sıra fatura tercihlerinize geliyor. Faturanızı yeşil dostu olarak e-posta adresinize mail olarak isteyebilirsiniz.

4- Kimlik ve Ödeme Bilgileri

Online müracaat sürecinin dördüncü ve son evresi kimlik doğrulamasını içeriyor. Bu etapta kimlik evrakınızın bilgileri ve fatura için ödeme yolu bilgileriniz isteniyor. Fakat tercihlerinizde modem seçeneğini seçmeniz durumunda, bu fiyatlandırma kartınızdan alınıyor ve o basamakta diğer bir ödeme alınmıyor.

TurkNet, geçtiğimiz günlerde GigaFiber altyapı genişletme çalışmalarının bir kesimi olarak, kullanıcıların altyapı taleplerini değerlendirmeye aldığı yeni bir müracaat sistemi duyurdu. Bu sistemle kullanıcılar adreslerini girerek, bulunduğu bölgeye TurkNet GigaFiber altyapısının gelmesini sağlayabiliyor.

Bu süreç için öncelikle TurkNet’in GigaFiber İstiyorum sayfasına gidin. Bu sayfanın orta kısmında “GigaFiber istiyorum” isimli butona tıklayın. Açılan sayfada, sizden adresiniz istenecek. Adres bilginizi girdikten sonra, mevcut altyapı durumunuzu içeren bir ileti göreceksiniz. Test adresimizde şimdi GigaFiber altyapısı olmadığından, “Üzgünüz, “şimdilik” GigaFiber altyapınız bulunmuyor. Çabucak altyapı talebinizi iletebilirsiniz.” bildirisi ile karşılaşıyoruz.

Bu iletinin çabucak altında, GigaFiber altyapısı talebinizi iletebilmeniz için bağlantı bilgilerinizi doldurmalısınız. Akabinde ise Ferdî Data Aydınlatma Metni’ni okuyup onaylayarak “Adresime GigaFiber İstiyorum” butonuna basın.

TurkNet web sitesinde yapmanız gereken süreçler bu kadar. Artık tek yapmanız gereken, müracaat sırasında verdiğiniz e-posta adresinize gelen doğrulama linkini kullanarak müracaatınızı gerçekleştirmek olacaktır. TurkNet, adresinizdeki taleplere nazaran durumu kıymetlendirecek ve GigaFiber çalışmaları için listeye ekleyecektir. İşte tüm süreç bu kadar kolay.


TurkNet sponsorluğunda Technopat okurlarına faydalı olması için hazırlanmıştır: https://www.technopat.net/turknet bölümünde internet odaklı yardımcı makalelerimizi bulabilirsiniz.

– Advertorial / Reklam –