TurkNet TaahhütSayar Nedir, Ne İşe Yarar?

Günümüzün bir modülü haline gelen internet teknolojisi, akıllı telefonlarımıza, konutlarımıza ve işyerlerimize internet servis sağlayıcılar ve operatörler tarafından sağlanıyor. Bu sağlayıcılar müşterileri 1 yahut 2 yıl üzere müddetlerle kendilerine bağlamak için taahhüt ismi verilen, zarurî periyodik müşteri metodunu benimsiyor. Bu sayede kullanıcılar taahhüt kontratından cayıp cayma bedeli ödememek için internet hizmetini taahhüt periyodu boyunca iptal edemiyor.

TurkNet, Türkiye’de taahhütsüz internet hizmeti veren sayılı şirketlerden biri. Şirket ayrıyeten TurkNet’e geçmek isteyen müşteriler için 1.000 TL’ye kadar cayma bedeli karşılarken, mevcut taahhütlerinin ne kadar kaldığını görmelerine ve takip etmelerine yarayan bir ortada da sahip.

TurkNet web sitesindeki formu doldurarak taahhüt bitiş tarihinizi TurkNet’e iletin, en yanlışsız vakitte sizinle irtibata geçilsin, taahhüt zaruriliği olmaksızın yeni avantajları yakalayın.

TaahhütSayar, sizi özgürlüğe kavuşturacak geri sayımı sizin için yapan bir TurkNet kolaylığıdır. TaahhütSayar, taahhütünüzün bitişini sizin için takip eder. Bir daha asla taahhütlü internet kullanmak istemeyenleri, tekrar taahhüt altına girmelerinden müdafaayı emeller. Böylelikle yeni bir taahhüt yapmadan evvel ya da taahhüt yenilemeden TurkNet’in size sunacağı avantajları kıymetlendirir, size en uygun olan fırsattan yararlanırsınız.

Taahhütlü internet kullanıcısıysanız, internet servis sağlayıcınız diğer bir yere gitmemeniz ve hizmet almaya devam etmeniz emeliyle size yeni bir taahhütlü paket sunabilir. Şayet taahhüt vermezseniz, fiyatın çok yükseleceğini, diğer bir operatöre geçerken de internetsiz kalacağınızı duyabilirsiniz. Bazen de size taahhüdünüzün biteceği bilgisi ulaşmayabilir ve kendinizi taahhütsüz lakin çok daha değerli bir paketi kullanırken bulabilirsiniz. TaahhütSayar kolaylığı, bunları yaşamadan, sizi taahhüde tekrar ikna etmeden, öteki fırsatları da değerlendirmeniz için var olan vaktinizi hatırlatır.

TaahhütSayar ne sağlar?

TaahhütSayar’la, taahhüdünüz bitmesine yakın size ulaşıp içeriği az, fiyatı yüksek bir pakete davet etmek isteyenlerin tekliflerini kıymetlendirmek durumunda kalmazsınız. Ayrıyeten, mevcut operatörünüzün birinci birkaç ay için uygun fiyat sunup daha sonrasında yüksek bir fiyata düşük süratli ve az içerikli bir paket için iki yıl daha taahhüt istemesine de hazırlıklı olursunuz.

TaahhütSayar nasıl çalışır?

TaahhütSayar uygulamasından yararlanmanız için tek yapmanız gereken formu doldurmak. Sonrasında size periyot dönem taahhütle ilgili değerli bilgiler gönderilecek. Ayrıyeten TurkNet, taahhüdünüzün bitmesine yakın sizi arayacak ve TurkNet’e davet edecek. Daveti kabul ederseniz, sizin isminize tüm süreçleri yürüterek, hizmetinizin TurkNet’e taşınması sağlanır.

TurkNet’te taahhüt zarurî mu?

TurkNet’te taahhüt yok; mutlu kaldığınız ya da gereksiniminiz olduğu sürece taahhüstsüz, yüksek süratli ve fiber internet hizmeti kullanabilirsiniz. Bu nedenle internet taahhüt bozma bedeli üzere bir zorunluluktan uzaksınız. TurkNet buna Özgür Bağlantı diyor.

Ya şad kalınmazsa?

Size büsbütün taahhütsüz bir hizmet sunuluyor. Mutlu kalmazsanız ne vakit olursa olsun rastgele bir cayma bedeli ödemeden hizmetinizi sonlandırabilirsiniz. Hizmetiniz başladığı tarihten itibaren, 30 gün içinde cayma hakkınızı kullanarak, hiçbir fiyat ödemeden hizmetinizi iptal edebilirsiniz.

Telekom kesimindeki tüm operatörler hizmetlerini kullanıcıya uzun taahhütler (12-24-27 ay) karşılığında satıyor. Bunu da “sabit fiyat” garantisi vererek tüketiciye sunuyor. Bu biçimde kullanıcı bu mühlet boyunca ödeyeceği paranın değişmeyeceğini düşünüyor, kendisine dayatılan sonlu sürat hizmetiyle yetinmek zorunda bırakılıyor. Halbuki taahhüt mukavelelerinde operatörler “fiyat değişikliği hakkını gizli tutar” unsuru mevcut. Çeşitli sebepler yüzünden operatöründen ayrılmak istediğinde karşısına çıkarılan “taahhüt cayma bedeli” ise kalan mühlete bağlı olarak astronomik sayılara ulaşıyor.

Uzun müddetler birebir hizmete mahkum kalmayın

İnternet servis sağlayıcıları, taahhüt ile birlikte, gelişen altyapılara karşın düşük süratlerde hizmet almanıza, sorun yaşamanız durumunda abonelik iptali yapamamanıza sebep oluyor. Vaat edilen suratı alamamanız durumunda farklı bir operatöre geçmek isterseniz, maalesef mukaveledeki taahhüt müddetiniz boyunca aboneliğinizi fiyatsız iptal ettirme seçeneğiniz yok.

Buna karşın aboneliğinizi bitirmek isterseniz, operatörün “pek de görünür olmayan” indirim fiyatları ve ceza meblağını ödemek zorunda kalırsınız. Bu fiyat, taahhüt mühletince ödeyeceğiniz faturaların üstüne de çıkabilir.

Taahhüt olmadan uygun fiyatlı internet mümkün mü?

Türkiye’deki servis sağlayıcıların birden fazla taahhütlü paketlerle hizmet sağlıyor. Fakat bu paketler suratları ve fiyatları ile kullanıcıları şad etmeyebiliyor. Bu sebeple rastgele bir operatörün taahhütlü hizmetini almadan evvel âlâ düşünmenizi öneriyoruz. Aksi halde geri dönüşü hayli zahmetli.

Bazı operatörler taahhütlü hizmetlerinin yanında taahhütsüz hizmetler de sunuyor. Ancak, bu taahhütsüz hizmetlerin fiyatları başkalarına nazaran daha yüksek olduğu için birçok kullanıcı taahhüt vermeyi seçiyor. TurkNet ise büsbütün taahhütsüz paketleriyle bu problemlerin üstesinden gelmeyi amaçlamış.

TurkNet, ayda 139.90 TL’den başlayan fiyatlarla istediğiniz vakit hizmetinizi sonlandırma ayrıcalığı olan taahhütsüz internet hizmeti veriyor. Üstelik bu fiyat seviyesinde öbür operatörlerde 35 Mbps civarı paketlere erişebiliyorken, TurkNet’te altyapınız desteklemesi durumunda GigaFiber hizmetiyle 1.000 Mbps’e kadar suratlara erişmeniz mümkün.

TurkNet heyetim fiyatı alıyor mu?

Başka Operatörden geçiş süreçlerinde rastgele bir suram fiyatı alınmıyor.

Evinizde şu anda bir internet hizmeti almıyorsanız, TurkNet’ten alacağınız hizmeti başlatmak için yeni çizgi tesisinde kurulum hizmeti veriliyor. Bu hizmet kapsamında art planda yapılması gereken tüm yeni çizgi tesisi süreçleri gerçekleştiriliyor. Konutunuza kadar geliniyor, tüm ilişkileriniz yapılıyor ve internet hizmetiniz kuruluyor. Bu hizmet sayesinde, en sağlıklı halde konut içi kablolarınızın çekilmesini ve ileride oluşabilecek arızaların önüne geçilmesi sağlanmakta.

Binanızdaki ankastre kutusundan dairenize kadar olan temas için de kablo çekilmesi gerekiyorsa, metre başına kablo fiyatı alınarak bu iş de hallediliyor. Metre başına kablolama ödemesi takımlara elden yapılıyor. Ayrıyeten internet hizmetinize ek olarak telefon hizmeti de aldıysanız birebir halde onun da tüm süreçlerini ve denetimlerini yaptıktan sonra size teslim ediliyor.

TurkNet ne kadar cayma bedeli karşılıyor?

Mevcut operatörünüzün size çıkaracağı taahhüt cayma bedelinin, TurkNet GigaFiber altyapısındaysanız 1000 TL’ye kadarını, öteki altyapılardaysanız da 240 TL’ye kadarını TurkNet karşılıyor. Bu meblağ, taksitlerle faturanıza indirim sağlanarak ödeniyor.

Taahhüt cayma bedelini TurkNet faturanızda indirim olarak geri alabilmeniz için mevcut operatörünüzün size çıkardığı taahhüt bozma faturasını 0 212 216 55 60’ya fakslamanız yahut TurkNet Online Süreçler ya da Taşınabilir Uygulama üzerinden göndermeniz kâfi. Gerekli denetimleri yaptıktan sonra indiriminiz faturanıza tanımlanacak.

TurkNet GigaFiber de ne?

Türkiye’nin başarılı servis sağlayıcılarından olan TurkNet, kendi altyapısıyla kullanıma açtığı GigaFiber hizmetini 139.90 TL’ye sunuyor. Üstelik vaat edilen 1.000 Mbps’e kadar olan sürat sadece download yani indirme suratında değil, upload yani yükleme suratında da kullanıcıların hizmetine sunuyor.

GigaFiber hizmeti, TurkNet’in başka hizmetlerinde olduğu üzere taahhütsüz bir hizmet ve farklı bir operatörden geçmeniz durumunda taahhüt cayma bedelinin 1.000 TL‘ye kadar olan kısmı da TurkNet tarafından karşılanıyor. Adresinizde TurkNet GigaFiber varsa, siz de çabucak TurkNet’li olmak için müracaatınızı iletebilirsiniz.

  • Taahhüt ve kota yok: Hizmetinizi mutlu olduğunuz sürece kullanın. Kota kederi olmadan da Steam’den dilediğiniz üzere oyun indirebilir, Netflix’ten 4K içerik izleyebilir ve canlı yayın yapabilirsiniz.
  • Yüksek upload suratları: 1.000 Mbps’ye kadar sürat seçenekleriyle Zoom ve EBA üzere platformlara kesintisiz erişim sağlayın. Twitch, TikTok ve YouTube üzere platformlarda en yüksek kalitede canlı yayınlar yapın.
  • Dünya kalitesinde hizmet: TurkNet, dünya suratında ve kalitesinde GigaFiber’i büsbütün kendi altyapısında sunuyor. Sizi özgürleştiren, yüksek süratli ve müşteri odaklı hizmet, daima güzelleştirilmeye devam ediliyor.
  • 7/24 müşteri takviyesi: Dilediğiniz vakit TurkNet’e ulaşabilirsiniz. Dayanak talepleriniz süratli çözülüyor.
  • Hızlı müdahale ve tahlil: TurkNet’in kendi altyapısında olan bu hizmette gerekli tüm müdahaleleri kendi uzman takımı rekor müddetlerde yapabiliyor.

Geçiş genelde evraklarınız eksiksiz olarak ulaştıktan sonra, iki, üç gün içinde gerçekleşiyor. (Mevcut hizmetinizi TurkNet’e taşımak yerine öbür operatörden kullandığınız hizmeti evvel iptal ettirip sonra TurkNet’ten sıfırdan yeni bir çizgi istediğinizde internetinizin kullanıma hazır olması daha uzun sürüyor.) Dokümanlarda rastgele bir eksik varsa (örneğin imza yok, tarih yok, kimliğinizi Online Süreçler yahut Taşınabilir Uygulama üzerinden yüklemediniz), süreçler maalesef uzayabiliyor. Bu yüzden evraklarınızı tam olarak doldurduğunuza dikkat edin.

Farklı operatörler ortası internet transferi mühletini etkileyen bir öbür faktör de teyit aramasına geç yanıt vermeniz. Teyit aramasını yasa gereği mecburî olduğu için, aranmanız ve sesli olarak operatör değişikliği onayınızı almaları gerekiyor. Sizi 0850 288 80 80 numarasından arayacaklar.

Müşteriler internet sitesindeki müracaat adımlarını uygulayarak yahut telefon üzerinden müracaat sistemini kullanarak TurkNet’e geçişleri için birinci adımı atıyor. Akabinde TurkNet, müşteriler için tüm geçiş sürecini yöneterek zahmetsiz bir geçiş süreci sunuyor. Bu sayede size ayrılan mevcut portu kaybetme riski olmadan ve internetiniz neredeyse hiç kesilmeden geçiş yapabiliyorsunuz.

Bununla birlikte, TurkNet’e geçen kullanıcıların mevcut internet servis sağlayıcı operatörlerindeki cayma bedelleri TurkNet GigaFiber’de 1.000 TL’ye kadar, öbür altyapılarda 240TL’ye kadar TurkNet tarafından ödeniyor.

Diğer operatörlerden TurkNet’e nasıl geçilir?

Sizin hiç yerinizden kalkmanıza gerek yok. Mevcut internet aboneliğinizi iptal etmeden TurkNet’e geçiş yapabilirsiniz. Birinci olarak müracaatınızı yapıyorsunuz, akabinde kurye ile kapınıza gelen operatör değişikliği dokümanlarını imzalamanız kâfi. TurkNet, sesli onayınızı aldıktan sonra değişiklik talebinizi operatörünüze iletiyor ve 48 saat içerisinde bu talebe karşılık verilerek geçişiniz tamamlanıyor.

Farklı operatörlerden geçiş sürecini de, daha evvel anlattığımız “3 Adımda Nasıl TurkNet’li Olurum?” rehberimizdeki ile misal ilerliyor. Abonelik başvurusu süreçlerine geçmeden evvel altyapı sorgulaması yaparak geçebileceğiniz tarifelere ve kullanabileceğiniz sürat ölçüsüne göz atabilirsiniz. Şayet Kablonet, Superonline yahut Vodafone fiber altyapısı üzerinden hizmet alıyorsanız, operatör değişikliği süreçleri yapılamamaktadır.

Aboneliğinizi iptal ettirmeden TurkNet’e geçmenin avantajları

Mevcut internet aboneliğinizi iptal ettirmeden TurkNet’e geçiş yaptığınız takdirde birçok avantaj elde etmiş olursunuz. Birinci olarak abonelik süreçleriniz sıfır bir aboneliğe nazaran çok daha kısa sürüyor. Esasen halihazırda kullandığınız bir portunuz olduğunuz için onu da kaybetmemiş olursunuz.

Artı olarak sıfır aboneliklerde olan suram hizmeti fiyatını ödemezsiniz. Yeni bir suram yapılmayacağı için bu türlü bir hizmete gereksiniminiz olmaz.

Port kaybetme riski nedir?

TurkNet’e mevcut kullandığınız ev interneti hizmetinizi kapattırarak geldiğinizde, santralde size ayrılan VDSL yahut ADSL portları boşa çıkar. Birtakım santrallerde müsait port sayısı kâfi olmadığından size hizmet verilemeyebilir. Daha yüksek sürat sağlayan VDSL hizmeti aldığınızı düşünelim. Hizmeti kapattırdınız, VDSL portunuz boşa çıktı ve siz TurkNet’e abone olana kadar oburu geldi ve bu port ona verildi. Öbür müsait port yoksa VDSL yerine daha az süratli ADSL hizmeti almak durumunda kalabilirsiniz. Hatta hiç müsait port yoksa bölgenizde port sayıları artırılana kadar hizmet alamayabilirsiniz. Lakin mevcut operatörünüzü kapattırmadan TurkNet’li olduğunuzda portunuz boşa çıkmadan geçiş yapılır, böylelikle port problemiyle karşılaşmazsınız.

Adresinizde kullanabileceğiniz altyapı ve suratı, müşterisi olacağınız internet servis sağlayıcısının sitesinden sorgulayabilirsiniz. Pekala bu nasıl yapılıyor?

Türkiye’nin önde gelen internet servis sağlayıcılarından olan TurkNet, internet başvurusu öncesinde altyapınızın hangi teknolojiyi ve hangi suratı desteklediğini belirten bir altyapı sorgulama sistemine sahip. Bu sistem sayesinde adresinizdeki altyapının DSL ya da Fiber olup olmadığını görebilirsiniz.

TurkNet’in altyapı sorgulama sistemi iki formda çalışıyor; adres ile sorgulama ve sabit telefon numarası ile sorgulama. Her iki teknikle altyapı sorgulama süreçleri şu biçimde;

TurkNet Adres ile Altyapı Sorgulama

TurkNet’in altyapı sorgulama sistemi, üstte da belirttiğimiz üzere hem adres hem de sabit telefon numarası üzerinden yapılabiliyor. Lakin günümüzde birçok müşteri artık sabit telefon sınırı kullanmıyor. En yaygın seçenek olan adresle altyapı sorgulama süreci ise şu halde;

Altyapı sorgulama sistemine girdikten sonra, karşımıza çıkan Adres Bilgisi ile Sorgula ve Telefon No ile Sorgula seçeneklerinden Adres Bilgisi ile Sorgula seçeneğine tıklayın. Buradan sonra vilayet, ilçe, mahalle, cadde, sokak, bina ve daire numaraları bilgilerini doldurarak Altyapı Sorgula butonuna tıklayın.

Sorgulama süreci bittiğinde şöyle bir ekranla karşılaşacaksınız;

Bizim sorguladığımız örnek adreste 80 Mbps sürate kadar takviye sunan VDSL bir altyapı hizmeti bulundu. TurkNet internet hizmetini 139,90 TL’den başlayan fiyatlarla sunuyor. Ayrıyeten sunulan suratı konutunuzda kullanırken altyapı kalitenize ek olarak bina, daire tesisatınızın ve modeminizin de kıymetli olduğunu belirtelim.

TurkNet’in altyapı sorgulama servisi, 80 Mbps destekleyen internet tesisatımız için bize Özgür Bağlantı 100 paketini önerdi. Bu kısım, sorguladığınız adreste çıkacak olan iddiası sürate ve altyapı tipine nazaran değişiklik gösterecek. Çabucak aşağısında da TurkNet’in kota ve taahhüt koymadığını hatırlatan, ayrıyeten 30 gün içinde %100 iade seçeneği sunan hizmetleri görülüyor. Ayrıyeten bize sunulan VDSL tarifesinde, öteki internet servis sağlayıcı operatörlerden geçmemiz durumunda 240 TL’lik cayma bedeli karşılandığını görüyoruz. Bu bedel GigaFiber hizmetine geçiş yapan kullanıcılar için ise 1.000 TL.

Sabit Telefon Numarası ile Altyapı Sorgulama

Bu süreç için de tekrar altyapı sorgulama sistemine girdikten sonra, karşımıza çıkan Adres Bilgisi ile Sorgula ve Telefon No ile Sorgula seçeneklerinden bu sefer Telefon No ile Sorgula seçeneğine tıklayın.

Buradan sonra Sabit telefon no giriniz boşluğuna, adresinize kayıtlı ev/iş telefonu numarasını girerek, altyapı sorgulama sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Altyapınızın desteklediği sürat, konutunuzda alabileceğiniz internet hizmeti suratını gösterir. Lakin altyapınızın gelişmesi yahut fiber altyapılara geçişinizin sağlanması durumunda 1.000 Mbps’e kadar çıkabilirsiniz.

Müşteriler internet sitesindeki müracaat adımlarını uygulayarak yahut telefon üzerinden müracaat tekniğini kullanarak TurkNet’e geçişleri için birinci adımı atıyor. Akabinde TurkNet, müşteriler için tüm geçiş sürecini yöneterek zahmetsiz bir geçiş süreci sunuyor. Bu sayede size ayrılan mevcut portu kaybetme riski olmadan ve internetiniz neredeyse hiç kesilmeden geçiş yapabiliyorsunuz.

Bununla birlikte, TurkNet’e geçen kullanıcıların mevcut internet servis sağlayıcı operatörlerindeki cayma bedelleri TurkNet GigaFiber’de 1.000 TL’ye kadar, öteki altyapılarda 240TL’ye kadar TurkNet tarafından ödeniyor.

Diğer operatörlerden TurkNet’e nasıl geçilir?

Sizin hiç yerinizden kalkmanıza gerek yok. Mevcut internet aboneliğinizi iptal etmeden TurkNet’e geçiş yapabilirsiniz. Birinci olarak müracaatınızı yapıyorsunuz, akabinde kurye ile kapınıza gelen operatör değişikliği dokümanlarını imzalamanız kâfi. TurkNet, sesli onayınızı aldıktan sonra değişiklik talebinizi operatörünüze iletiyor ve 48 saat içerisinde bu talebe karşılık verilerek geçişiniz tamamlanıyor.

Farklı operatörlerden geçiş süreci de, daha evvel anlattığımız “3 Adımda Nasıl TurkNet’li Olurum?” rehberimizdeki ile emsal ilerliyor. Abonelik başvurusu süreçlerine geçmeden evvel altyapı sorgulaması yaparak geçebileceğiniz tarifelere ve kullanabileceğiniz sürat ölçüsüne göz atabilirsiniz. Şayet Kablonet, Superonline yahut Vodafone fiber altyapısı üzerinden hizmet alıyorsanız, operatör değişikliği süreçleri yapılamamaktadır.

Aboneliğinizi iptal ettirmeden TurkNet’e geçmenin avantajları

Mevcut internet aboneliğinizi iptal ettirmeden TurkNet’e geçiş yaptığınız takdirde birçok avantaj elde etmiş olursunuz. Birinci olarak abonelik süreçleriniz sıfır bir aboneliğe nazaran çok daha kısa sürüyor. Zati halihazırda kullandığınız bir portunuz olduğunuz için onu da kaybetmemiş olursunuz.

Artı olarak sıfır aboneliklerde olan suram hizmeti fiyatını ödemezsiniz. Yeni bir suram yapılmayacağı için bu türlü bir hizmete gereksiniminiz olmaz.

İlk evrede da bahsettiğimiz üzere müracaat süreçlerini iki kanaldan yapabiliyorsunuz: web sitesi ve 0850 288 80 81 telefon sınırı. Başvuruyu online olarak yapmak isteyen kullanıcılar, bu sayfa üzerinden süreçlerini gerçekleştirebiliyor.

4 adımda online müracaat süreci ise şu biçimde;

1- İrtibat Bilgileriniz

TurkNet, hizmet söyleşmesini hazırlamak için online müracaat formunun birinci adımında bağlantı bilgilerinizi talep ediyor. Bu doğrultuda Ad/Soyad, e-posta adresi ve telefon numaranız isteniyor. Ayrıyeten ferdî bilgi aydınlatma formunu ve datalarınızın işlenmesini onayladığınız adım da bu basamakta.

2- Adres Bilgileriniz

Online müracaat formunun ikinci evresinde varsa halihazırda kullandığınız internet operatörünüzün bilgilerini girmeniz gerekiyor.

İnternet Var seçeneğini seçip, mevcut internet servis sağlayıcının hizmet numarası (XDSL numarası) bilgisini girmeniz kâfi olacaktır. Ayrıyeten farklı bir servis sağlayıcıdan geçiş yapmanız durumunda 240 TL’ye kadar, TurkNet GigaFiber servisine geçmeniz durumunda da 1.000 TL’ye kadar taahhüt cayma bedeli TurkNet tarafından karşılanıyor. Artık sonraki basamağa geçebilirsiniz.

3- Tercihler

Adres ve mevcut internet sağlayıcınızın bilgilerini doldurduktan sonraki etapta, altyapınızın desteklediği suratı görebilirsiniz.

Üçüncü basamak penceresinde, üstte da belirttiğimiz üzere tercihlerinizi yapmanız istenmekte. İnternet Sürat Seçimi kısmında altyapınızın desteklediği suratı içeren tarifeyi görebilirsiniz. Ek Hizmet Seçimi kısmından ek tercihlerinizi seçebilirsiniz. Örneğin modeminiz yoksa hem ADSL/VDSL hem de fiber suratları destekleyen, yüksek WiFi performansı sunan, fiyat performans eseri modemi avantajlı ödeme sistemleri ile satın alabilirsiniz.

Bunlara ek olarak sabit IP (static ip) hizmeti ve inançlı internet profili tercihlerinizi de yapabilirsiniz. Bu evreler tamamlandıktan sonra sıra fatura tercihlerinize geliyor. Faturanızı yeşil dostu olarak e-posta adresinize mail olarak isteyebilirsiniz.

4- Kimlik ve Ödeme Bilgileri

Online müracaat sürecinin dördüncü ve son kademesi kimlik doğrulamasını içeriyor. Bu etapta kimlik evrakınızın bilgileri ve fatura için ödeme sistemi bilgileriniz isteniyor. Lakin tercihlerinizde modem seçeneğini seçmeniz durumunda, bu fiyatlandırma kartınızdan alınıyor ve o evrede diğer bir ödeme alınmıyor.

TurkNet, geçtiğimiz günlerde GigaFiber altyapı genişletme çalışmalarının bir kesimi olarak, kullanıcıların altyapı taleplerini değerlendirmeye aldığı yeni bir müracaat sistemi duyurdu. Bu sistemle kullanıcılar adreslerini girerek, bulunduğu bölgeye TurkNet GigaFiber altyapısının gelmesini sağlayabiliyor.

Bu süreç için öncelikle TurkNet’in GigaFiber İstiyorum sayfasına gidin. Bu sayfanın orta kısmında “GigaFiber istiyorum” isimli butona tıklayın. Açılan sayfada, sizden adresiniz istenecek. Adres bilginizi girdikten sonra, mevcut altyapı durumunuzu içeren bir ileti göreceksiniz. Test adresimizde şimdi GigaFiber altyapısı olmadığından, “Üzgünüz, “şimdilik” GigaFiber altyapınız bulunmuyor. Çabucak altyapı talebinizi iletebilirsiniz.” iletisi ile karşılaşıyoruz.

Bu bildirinin çabucak altında, GigaFiber altyapısı talebinizi iletebilmeniz için bağlantı bilgilerinizi doldurmalısınız. Akabinde ise Ferdî Data Aydınlatma Metni’ni okuyup onaylayarak “Adresime GigaFiber İstiyorum” butonuna basın.

TurkNet web sitesinde yapmanız gereken süreçler bu kadar. Artık tek yapmanız gereken, müracaat sırasında verdiğiniz e-posta adresinize gelen doğrulama linkini kullanarak müracaatınızı gerçekleştirmek olacaktır. TurkNet, adresinizdeki taleplere nazaran durumu kıymetlendirecek ve GigaFiber çalışmaları için listeye ekleyecektir. İşte tüm süreç bu kadar kolay.


TurkNet sponsorluğunda Technopat okurlarına faydalı olması için hazırlanmıştır: https://www.technopat.net/turknet bölümünde internet odaklı yardımcı makalelerimizi bulabilirsiniz.

– Advertorial / Reklam –