TRANSFERDE FLAŞ GELİŞME: Merih Demiral bombası patlıyor mu? Dev takas…

Milli futbolcu Merih Demiral’ın, kiralık olarak Atalanta’da geçirdiği dönemin akabinde Juventus’a dönmeyeceği söz edildi.

İtalyan basınında çıkan haberlere nazaran; İngiltere Premier Lig gruplarından Chelsea ile Juventus, Merih Demiral’ın da dahil olduğu bir takası gerçekleştirmek istiyor. Chelsea ile 1 yıl mukavelesi kalan İtalyan oyuncu Jorginho’yu takımına katmak isteyen Juventus’un bu transferde Merih Demiral’ı takasta önerdiği öne sürüldü.

CHELSEA’DEN MERİH’E YEŞİL IŞIK

Önceki dönemlerde Chelsea için vazgeçilmez bir oyuncu olan Jorginho’nun, teknik yönetici Thomas Tuchel tarafından eskisi kadar değerli bir pozisyonda görülmediği ve oyuncunun 1 yıl kontratı kalması sebebiyle Chelsea ile Jorginho’nun yollarının ayrılabileceği belirtildi. Merih Demiral’ı bir müddettir takip Chelsea’nin de ulusal oyuncunun genç yaşı ve yüksek potansiyeli nedeniyle bu takasa sıcak baktığı yazıldı.

Merih Demiral geçen dönem Atalanta formasıyla çıktığı 42 maçta 2 gol atıp 3 asist kaydederken, Jorginho ise Chelsea ile çıktığı 47 maçta 9 gol atıp 4 asist katkısı verdi.