TRANSFER HABERİ: Fenerbahçe’ye Bursa’dan flaş genç transferi

Bursaspor’un 17 yaşındaki sağ bek oyuncusu Hamza Baran Arıkan, Fenerbahçe yolunda… Bursaspor ile Fenerbahçe’nin temasları sürerken Bursaspor Sportif Yöneticisi İsmail Ertekin Fenerbahçe’nin oyuncuyla yakından ilgilendiğini lisana getirmişti.

Fenerbahçe’nin genç sağ bek için Bursaspor’a resmi teklifte bulunduğu, yeşil beyazlıların genç oyuncu için takas yerine bonservis talep ettiği tez edildi.

Geçen dönem Bursaspor’a kiralık olarak verilen Uğur Kaan Yıldız’ın mukavelesindeki bir unsura nazaran yeni dönemde oyuncunun Bursa’da kalma durumu olduğu belirtilirken iki oyuncu ortasındaki takas opsiyonuda gündemde olduğu belirtildi.

Hamza Baran Arıkan Kimdir ?

Bursaspor’un 2005 doğumlu genç sağ bek oyuncusu Hamza Baran Arıkan 17 yaşındadır. Bursa doğumlu olan futbolcu, birebir vakitte yeşil beyazlı kulübün tarihinede geçmiştir. Hamza Baran Arıkan, Bursaspor’un resmi karşılaşmalarda forma giymiş en genç futbolcusudur. 2020-2021 döneminde birinci kere Eskişehirspor’a karşı profesyonel maça çıkma başarısı gösteren Hamza Baran’ın Bursaspor’da 2024 yılına kadar kontratı bulunuyor.