TRABZONSOR TRANSFER HABERLERİ: Fırtına’nın Trezeguet teklifi belli oldu

Karadeniz devi, mukavele uzatma teklifini şu ana kadar kabul etmeyen Anthony Nwakaeme’nin yerini doldurmak için arayışlarına devam ediyor. Son periyotta Trezeguet ismi ön plana çıkmaya başladı.

Kasımpaşa’da forma giydiği periyotta yıldızı parlayan ve oradan Aston Villa’ya transfer yapan 27 yaşındaki Mısırlı kanat oyuncusu geçtiğimiz dönemin devre ortasında Başakşehir kulübüne kiralanmıştı.

Burada kısa mühlet içerisinde 13 maçta 6 gol ve 4 asistlik bir performans sergileyen 1.79 uzunluğundaki futbolcu, menajerler tarafından Trabzonspor’a önerildi. İdare, Avcı’nın görüşünü aldıktan sonra çabucak harekete geçti.

5 MİLYON EURO TALEP EDİYORLAR

Bunun üzerine bordo-mavililer deneyimli futbolcuyu kiralamak istedi. Lakin Aston Villa idaresi bu olasılığa sıcak bakmadı. Zira oyuncunun kontratı 30 Haziran 2023 tarihinde bitecek, bu nedenle satıp para kazanmaktan yana.

Trabzonspor’un Trezeguet için bonuslarla birlikte taksitle ödenecek formda 4 milyon euro’luk bir bonservis sayısını İngiliz grubuna önerdiği öğrenildi.

Bu ortada Aston Villa’nın deneyimli kanat için 5 milyon euro civarında bir bonservis beklentisi içerisinde olduğu belirtiliyor. Bu nedenle bordo-mavililerin teklifine net bir karşılık vermedikleri öğrenildi. Görüşmelerin devam ettiği vurgulandı.

AVCI, OYUNCU İLE GÖRÜŞTÜ

Rakamı daha uygun düzeylere çekmeye çalışan Fırtına’da, teknik yönetici Abdullah Avcı da sürece dahil oldu. 27 yaşındaki sol kanat ile manzaralı konuşma gerçekleştiren deneyimli hoca, gelecek sezonki planlarını Trezeguet’ye anlattı.

Geçtiğimiz yıl çabucak her transferde devreye giren ve yaptığı görüşmelerle oyuncuların ikna olmasında kilit rol oynayan Avcı, tıpkı politikayı izliyor.

TAM 10 MİLYON EURO’YA GİTMİŞTİ

Fırtına’nın ısrarcı hali ve ağır ilgisinden epeyce mutlu kalan Trezeguet’nin bordo-mavili formayı giymeye sıcak baktığı öğrenilirken, bu hafta transferde önemli evre kaydedilmesi bekleniyor.

Kasımpaşa’da sergilediği harikulade performansın akabinde 2019’da 10 milyon euro bonservisle Aston Villa’ya transfer olmuştu.

PAŞA’DA COŞMUŞTU

Kulüp mesleğinde 275 maça çıkan Trezeguet, 55 gol attı, 42 de asist yaptı. Kasımpaşa’da 71 müsabakada 25 sefer fileleri sarsıp, 18 de asistle gösteri yapmıştı.

İKİ KANATTA DA OYNUYOR

Asıl mevkisi sol kanat olan Trezeguet, tam bir atakçı. Sağ kanat, orta saha ve hatta forvette de misyon yapabiliyor. Abdullah Avcı, bu nedenle Mısırlı futbolcunun transferinde ısrarcı davranıyor.

GERRARD ONU DÜŞÜNMÜYOR

Premier Ligi 14. sırada tamamlayan Aston Villa, gelecek dönem takımda kıymetli bir revizyona hazırlanıyor. İngiliz takımının teknik işvereni Steven Gerrard daha güçlü bir ekip kurmak isterken, devre ortasında kiralık gönderdiği Trezeguet’yi önümüzdeki yıl da takımda düşünmüyor.

Transfer sürecinde Mısırlı yıldızın yapacağı kulüp tercihi belirleyici olacak.

MİNİ YORUM: AVCI’YI RAHATLATIR

Basit mantıkla şöyle düşünsek bile sanıyorum kâfi bir sonuca erebiliriz. Bugün Abdullah Avcı’nın Başakşehir’de eğittiği bütün hocalar ondan bir parçayı alana yansıtıyor.

Dolayısıyla Trezeguet’nin Başakşehir’de geçirdiği devir aslında onun Trabzonspor’da geçirebileceği devrin habercisi. Evet Kasımpaşa’da çok daha üst seviye bir performansı vardı zira orda bağımsız bir futbolcuydu.

Başakşehir’de ise bir sistem oyuncusu olabileceğinin yani Abdullah Avcı’nın ekiplerinde başarılı olabileceğinin anahtarını bize verdi. Bir tarafta Visca, başka tarafta Trezeguet’nin oluşu grup savunması manasında da Avcı’yı rahatlatır.