TFF’den flaş yayıncı kuruluş açıklaması! Anlaşma sağlandı

İŞTE TFF’DEN YAPILAN AÇIKLAMA:

Türkiye Futbol Federasyonu İdare Heyeti yaptığı toplantıda; 2022-2023 futbol dönemi ve devam eden dönemlere ait olarak, TFF Harika Lig ve TFF 1. Lig Yayın Haklarının Evresine ait düzenlenen Yayın İhalesi ile ilgili bir değerlendirmede bulunmuştur.

Yönetim Heyeti; daha evvel oluşturulan 9 kişilik Yayın İhale Kurulu’ndan 7 üyenin ayrılmış olması nedeniyle Kurulun fonksiyonunu yapamaması, İstekli’lerin ihale şartnamesindeki koşul ve şartlara uygun teklif vermemesi, birtakım paketlere şartnameye uygun verilen tekliflerin toplamının hedeflenen fiyatın çok uzağında kalması ve yayın bölümündeki şartlar nedeniyle, 2022-2023 futbol dönemi ve devam eden dönemlere ait yayın ihalesini iptal etmeye oy birliği ile karar vermiştir.

Yukarıdaki şartlara ek olarak, transfer döneminin açılması ve Kulüplerimizin transfer devrinde sağlıklı bir planlama yapabilmesi, liglerin başlamasına çok az bir mühlet kalması nedeniyle tekrar bir ihale düzenlenmesinin de mümkün olmadığı göz önünde bulundurularak, mevcut yayıncı Digiturk beIN MEDIA GROUP ile 2 yıllık uzatma kontratı yapılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

Kamuoyunun bilgilerine hürmetle sunarız.