TFF kurullardan istifa talebini yineledi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Harikulâde Seçimli Genel Şurası ve Olağan Mali Genel Heyeti’nde lider seçilmesinin akabinde yaptığı konuşmada federasyon bünyesindeki tüm kurumların istifasını isteyen Mehmet Büyükekşi, adaylık sürecinin başında “güven, adalet ve şeffaflık” unsurlarıyla yola çıktığını belirterek,”Sizler de bugün bu prensiplere inandığınızı, şahsım ve idare şurasına güvendiğinizi oylarınızla ortaya koydunuz ve birlikte başarmanın yolunu açtınız.” dedi.

“Allah’tan diğerinden korkmam” sözünü kullanan Büyükekşi, “Siz de göreceksiniz bir sene sonra burada çok daha farklı şeyler konuşacağız. Allah’tan diğerinden korkmam. Esasen bir aydan beri bunu gördünüz. Baskılara boyun eğmedik, eğmeyeceğiz de. Biz doğrusunu yapacağız. Şayet hakikat yaparsak çok farklı şeyler olacağını siz de göreceksiniz.” diye konuştu.

Türk futbolunu arzulanan ve hak ettiği noktalara getireceklerini vurgulayan Büyükekşi, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Ben daima söyledim, biz bu yolda birlikte yürümeye kararlıyız. Bilhassa her zamankinden çok farklı bir idare listesi oluşturduk. Her bölgeye hitap eden, her mevzuya hitap eden bir idare konseyimiz var. Onlarla çok hoş işlerin altına imza atacağız. TFF bünyesinde misyon yapan Tahkim, Disiplin, Temsilciler, Uyuşmazlık Tahlil konseyleri, MHK ve etik konseyler üzere tüm konseylerin istifasını talep ediyorum. Biz bundan sonra bu yola çıkarken bembeyaz yeni bir sayfa açarak bu yolda ilerlemek istiyoruz.”

TFF İSTİFA DAVETİNİ YİNELEDİ

TFF: “Federasyon liderimizin davetiyle birtakım heyetlerimizin lider ve üyeleri istifalarını Federasyonumuza sunmuştur. Bu kapsamda; şu ana dek bu davete sessiz kalan başka konseylerdeki tüm lider, asıl ve yedek üyelerimize istifa davetimizi yineliyoruz.”