TFF Başkanı Servet Yardımcı’dan Engelliler Haftası mesajı

Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Servet Yardımcı, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle bir bildiri yayınladı.

Yardımcı şu bildirisi paylaştı:

“Öncelikle, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nı, tüm atletlerimiz ve engellilerimiz için toplumda farkındalık oluşturması ismine kıymetli bir fırsat olarak görüyoruz. Biz de TFF olarak engelli futboluna takviye olmaktan, sportmenlerin gelişimine ve başarısına katkı sağlamaktan ötürü büyük bir memnunluk duyuyoruz.

Azim, çaba ve hayata bağlanma konusunda eşsiz birer örnek olan engellilerimizin spor yapmasını her vakit çok önemsedik. TFF olarak 15 yıl evvel “Futbol Aşkı Mani Tanımaz” sloganıyla “Türkiye Futbol Oynuyor” toplumsal projemizle, çok manalı ve kıymetli bir adım attık.

Büyük bir heyecanla hayata geçirdiğimiz bu proje, birinci günden itibaren harikulade bir ‘pozitif güç’e dönüştü. Tutku dolu iş birliğiyle hayalleri bir bir gerçekleştirmenin sevincini yaşadık. Bu sayede her geçen gün artan muvaffakiyetler, ülkemize kazandırılan kupa ve madalyalarla gururlandık. Toplumumuza ilham kaynağı olan atletlerimiz, futbol sevgisinin mani tanımadığını her keresinde bizlere ispat etti.

Federasyonlarımız ve engelli futbolcularımızla el ele, omuz omuza vererek çok büyük yol kat ettik. Onlara dünya standartlarında çalışma imkân sunmak, yol göstermek, muvaffakiyetlerini destekleyip daima artlarında olduğumuzu hissettirmek öncelikli misyonumuzdu. Yaptığımız çalışmalar yalnızca Türkiye’de değil, memleketler arası alanda da ses getirdi. TFF Engelliler Şurası uyumuyla, Bedensel, İşitme, Görme Engelli ve Özel Sportmenler Federasyonları ile kurduğumuz iş birliği, bizleri UEFA nezdinde de örnek gösterilir hale getirdi.

Yürekleriyle tarih yazan atletlerimizle birlikte yeni tarihi muvaffakiyetler elde etmek için yarınlara umutla bakıyoruz. Federasyon olarak engellilere yönelik çalışmalardaki faal rolümüzü artırarak sürdürecek ve atletlerimizin yanlarında en güçlü biçimde durmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle; 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nın ülkemizdeki ve dünyadaki tüm engelli atletlerimiz ve bireylerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, tüm engellilere hürmet ve sevgilerimi sunuyorum.”

Bir cevap yazın