TeamGroup, Masaüstü ve Mobil DDR5 Belleklerini Tanıttı

DDR5 bellek pazarında âlâ bir yer edinen TeamGroup, masaüstü ve dizüstü bilgisayar için hazırladığı Seçkine serisi RAM’lerini piyasaya sürdü. Satışa çıkan SO-DIMM ve U-DIMM’ler 5600 MHz suratında çalışırken şirket gecikme pahalarını listelemiyor.

Yeni jenerasyon modüller ayrıyeten 1.1V üzere düşük bir çalışma voltajına sahip. Şirket bu noktada belleklerin güç tüketiminin kıymetli ölçüde düştüğünü, böylece kullanılan sistemin “ömrünün uzadığını” söylüyor. Ek olarak, DDR5’in Same-Bank Refresh özelliği ve optimize edilmiş entegre devre yapısıyla birlikte DDR4’e kıyasla tıpkı anda iki kat daha fazla data işleyebildiği belirtilmiş.

Birçok şirket üzere, TeamGroup da birinci olarak 16 GB’lık modüllerini piyasaya sürüyor. Umuyoruz 8 GB’den 32 GB’a kadar uzanan geniş kapasite aralığıyla birlikte DDR5 belleklerin çeşitlendiğini görürüz. Ayrıyeten tek bir modülde 128 GB’a kadar ulaşan bellekler yakında piyasaya çıkabilir. Son olarak, Temmuz ayının başlarında satışa çıkacak olan Seçkine serisiyle ilgili rastgele bir fiyatlandırma bilgisinin paylaşılmadığını belirtelim.