TBF Başkanı Gözgeç’ten Cumhurbaşkanı Erdoğan’a final daveti!

Türkiye Boks Federasyonu Lideri Eyüp Gözgeç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı İstanbul’da yarın 4 ulusal boksörün altın madalya maçına çıkacağı Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası’na davet etti.

Gözgeç, Memleketler arası Boks Birliği (IBA) tarafından Türkiye’nin mesken sahipliğinde düzenlenen şampiyonada ulusal boksör Ayşe Çağırır’ın 48 kiloda altın madalya kazanmasının akabinde AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Başakşehir Gençlik ve Spor Tesisleri’nde düzenlenen şampiyonada Türkiye’nin birinci altın madalyasını kazandığı için memnun olduğunu aktaran Gözgeç, “Çok emek verdik. Bu işe yıllarımızı verdik ve meyvelerini artık topluyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Yarın 4 finalimiz daha var. Bu memnun günümüzü birlikte yaşamak için Cumhurbaşkanımızı sizin aracılığınızla davet ediyorum.” diye konuştu.

Ulusal kadronun büyük bir emek verdiğini anlatan Eyüp Gözgeç, “Kızlarımız çok çalıştı. Burada 10 yılın emeği var. Onları tebrik ediyorum. Daha bu başlangıç. Maksadımız 2024 Paris Olimpiyatları. Bütün hazırlığımızı oraya yapıyoruz.” tabirlerini kullandı.

Şampiyonayı 7 madalyayla tamamlayacaklarını vurgulayan Eyüp Gözgeç, “Bu şampiyonada 7 madalya aldık. Bunun ikisi bronz oldu. Bugün 1 altın madalya kazandık. Yarın da 4 final maçına çıkacağız. İnşallah onlar da altın olacak. Elenen atletlerimiz da uygun maçlar yaptı. Genç bir grubuz. Üç kızımız gençlerden yeni çıktı. Onlar da vakitle çok düzgün olacaklar. Grup halinde 2024 Paris’e 7 sıklette de gideceğiz ve hepsinde argümanlı olacağız.” formunda görüş belirtti.

Kaynak: AA