SteelSeries Stratus+ Oyun Kontrol Cihazını Duyurdu

SteelSeries Stratus+, konsol tecrübesini mobile taşıyor. Böylelikle kullanıcılar bir taşınabilir oyunu, konsol oyunu oynarmışçasına deneyimleyebiliyor.

Stratus+ denetim aygıtı, Android ve Chromebook aygıtlarında taşınabilir oyun tecrübesi için optimize edildi. Ayrıyeten aygıtın rahat oyun tecrübesi için ayarlanabilir, ince telefon yuvası da bulunuyor.

Stratus+ taşınabilir aygıtlar için kullanılabildiği üzere PC’ler için de kullanılabiliyor. Oyunseverler, denetim aygıtını güç açısından verimli olan Bluetooth LE ile rastgele bir Android yahut Chromebook aygıtlarına bağlayabiliyor. Ayrıyeten USB-C’den A’ya ilişkisi aracılığıyla da rastgele bir Windows PC’ye bağlanma süreci problemsiz formda gerçekleştirilebiliyor.

Oyun ekipmanlarında tercihi etkileyen en değerli ögelerden biri olarak pil ömrü öne çıkıyor. Stratus+’ta, Bluetooth LE teknolojisinden yararlanan yerleşik lityum iyon pil, 90 saate kadar dayanıklılık gösteriyor. Öte yandan aygıt, USB-C’den A’ya ilişkisiyle da kolaylıkla şarj edilebiliyor.

Günümüzde, birçok taşınabilir oyunda yaşanan yüksek rekabet dikkat cazibeli boyutlara ulaştı. SteelSeries, Stratus+ eseriyle taşınabilir oyun tutkunlarına bu rekabette bir adım öne çıkma fırsatı sunuyor. Kullanıcılar, hassas oyun tecrübesinin keyfini çıkararak taşınabilir dokunmatik ekran denetimlerine karşı önemli bir avantaj sağlıyor. Ayrıyeten, Fortnite Mobile, GeForce Now ve öbür denetim aygıtı dayanaklı Android oyunlarını kolay kolay eşleştirip, 90 saatten uzun bir mühlet boyunca oynayabilme imkanına erişebiliyorlar.

Oyunseverler taşınabilir oyun tecrübelerini farklı telefon modelleri üzerinden deneyimleyebiliyor. Bu sebeple SteelSeries Stratus+’ı tasarlarken ince ayrıntılara kadar ihtimam gösterdi. Böylelikle Stratus+, eşsiz ince telefon yuvasıyla birlikte neredeyse tüm Android telefonlara uyacak biçimde ayarlandı.

Stratus+’ta ince telefon yuvasının yanı sıra azamî denetim sağlamak için tasarlanan ALPS analog parmak çubuklarında, çok çeşitli oyunlarda daha fazla giriş seçeneği için tıklanabilir L3/R3 düğmeler de bulunuyor. Yeni Hall Effect manyetik sensörleri, ömür uzunluğu hassasiyet ve dengeli pürüzsüzlük için daha âlâ bir tetikleme hissi sunuyor.