SteelSeries Arctis Nova Pro Kulaklıklar Duyuruldu

SteelSeries, bugün oyuncu ses sistemlerinin geleceğini açıkladı. Dört yıl boyunca süren geliştirmede amaçlar, statükoya meydan okumak, oyunculukta sorun noktalarını çözmek ve en üst ses tecrübesini tasarlamaktı. Hiçbir gürültü bulunmayan ve ses üzerinde tam denetim sağlayan odyofil dinleme odalarından ilham alınarak, bu akustik tecrübenin tamamı bir oyuncu kulaklığı olan Arctis Nova Pro serisinde tekrar oluşturuldu.

SteelSeries Arctis Nova markasına güç sağlamak ve en üst düzeyde ses tecrübesini oluşturmak üzere, Arctis Nova Pro serisi kulaklıkları Sonar Ses Yazılım Paketi ile birleştirdi. Sıfırdan tasarlanan Arctis Nova Pro serisi, HI-FI ses, Yapay Zeka ile güçlendirilmiş ses netliği ve şık Danimarkalı tasarım estetiğiyle bütün gün kullanım konforu vadediyor ve oyun platformları ortasında daha evvel hiç olmadığı üzere kesintisiz geçiş sağlayabiliyor. Her kulaklığı oyunculuk için turbo beslemek ve farklı oyunlarda sesi, grup konuşmalarını ve mikrofonu sınırsız denetim imkanı sunmak üzere özel olarak geliştirilmiş Sonar, oyuncuların her frekansı tek tek ayarlamasını ve en değerli sesleri duymasını sağlıyor.

Bu iki varlığın birleşimiyle en üst düzeyde ses kalitesi, netlik ve denetim bir ortaya gelerek oyuncu ses sistemlerine yönelik çıtayı tekrar yükseltiyor. Oyuncular için yeni bir harika gücün doğuşu, burada oyuncular 360° Uzamsal Ses ile ses sahnesine dalıyor, Sonar’ın EQ’su ile her ses bileşeninin denetimini ele alarak her kritik adımın duyuyor ve Arctis Nova markası için geliştirilmiş büsbütün yeni High Fidelity hoparlör şoförleri ile öbür hiçbir oyuncu kulaklığına benzemeyen ses saflığı elde ediyor.

Oyunculukta bir birinci olarak Çoklu Sistem İrtibatı merkezi ile tıpkı anda birden çok aygıt ortasında USB ilişki geçişi sağlanıyor. Oyuncular tek bir tuşla ve kablolarla uğraşmadan bir PC, PlayStation, Switch yahut taşınabilir aygıt ortasında kesintisiz geçiş yapabiliyor.

Oyun esnasında büyük değere sahip olan bağlantı, yeni Al-POWERED Gürültü Engellemeli Mikrofon ile oyunculara kristal netliğinde bağlantı imkanı sunuyor. Sonar Ses Paketi ise klavyelerden, bilgisayar fanlarından yahut öbür kaynaklardan gelen art plan gürültülerini sessizleştiriyor. ClearCast Gen2 mikrofon, kristal netliğinde, doğal ses ve kusursuz gürültü engelleme için Formula 1 takımlarınca kullanılan çift istikametli mikrofon tasarımı ile oyunculara gerçek bir avantaj sağlıyor.

Maraton oyun seansları için yeni ComfortMAX System 4 ayar noktası ile her boyutta ve halde başa ahenk sağlayacak halde tasarlandı. Bu sistemin içeriğinde yüksekliği ayarlanabilir, döner kulaklıklar, esnek bir gergi bandı, döner askılar ve uzun müddetli dayanıklılık sağlayan premium PVD kaplı çelik bant mevcut.

‘Almighty Audio’ ve Arctis Nova markası ve oyuncu ömür şekline has geliştirilen özelliklerin tanıtılmasına ek olarak, oyuncular oyun tarzlarına ve seçtikleri platforma nazaran farklı modeller ortasından seçim yapabiliyor.

Arctis Nova Pro Kablosuz | Arctis Nova Pro Kablosuz (Xbox) | Arctis Nova Pro Kablosuz (PlayStation)

  • Infinity Power System – Oyun, zincirlerini kırdı. Arctis Nova Pro Kablosuz kulaklık sınırsız batarya ömrü sunuyor ve çift batarya sistemi ile oyuncuları devamlı aksiyonun içinde tutuyor. Oyuncular birinci batarya ile oyundayken ikinci bataryayı şarj edebiliyor.
  • Birebir Anda Oyun ve Taşınabilir Aygıt Sesleri – Quantum 2.0 Kablosuz ile her biçimde oynayıp ve irtibat kurabilirsiniz. Oyuncular birebir anda iki ses irtibatını birleştirerek, PC yahut konsolda oyun oynarken telefonda arkadaşlarıyla görüşebiliyor. Güçlü 2,4GHz kablosuz, oyundaki kusursuz serinizi sürdürmeniz için harika iken Bluetooth’u telefon görüşmeleri, müzik yahut podcast dinlemek için kullanabilirsiniz.
  • Faal Gürültü Engelleme – Oyun için Etkin Gürültü Engelleme (ANC) gereksiz dikkat dağıtıcı sesleri kısarken daha evvel hiç olmadığı üzere öteki bir dünyaya seyahat etme imkanı sunar. Gelişmiş 4 mikrofonlu hibrit sistem dışarıdaki sesleri ortadan kaldırır, kulaklıklar içindeki mikrofonlar ise en uygun netlik için sesi istikrarlar. Etraf seslerini duyabilmeniz için, her duruma uyacak ses aktarma düzeyleri ile Şeffaf Mod bir tuş kadar yakın.
  • Kablosuz Merkez İstasyon – Tam denetim oyuncunun parmaklarında bulunuyor. Kablosuz Merkez İstasyon platformlar ortası bir denetim merkezi fonksiyonu görür ve oyundan hiç çıkmadan EQ ayarları, giriş aygıtı seçimi, ses düzeyi, ChatMix ve çok daha fazlasını denetim etme imkanı sunar. Aygıt ferdî ayarlarınızı hatırlar ve çok fonksiyonlu bir OLED ekran kullanıcılara pil ömrü ve öteki fonksiyonlar ile ilgili bilgi sunar.

 Arctis Nova Pro | Arctis Nova Pro (Xbox)

  • GameDAC Gen2 – Farklı kaynaklardan gelen sesi denetim etme ve geliştirme kapasitesine ek olarak, Arctis Pro ‘Almighty Audio’ tecrübesini Hi-Res Audio Sertifikası ve entegre amfiyle tamamlayan GameDAC Gen2’yi oyunculara sunuyor. Yeni bir ESS Sabre Quad-DAC %78 daha saf bir sinyal ile oyun seslerini güçlendiriyor ve ultra düşük gürültü ve bozulma düzeyi sunuyor. Arctic Nova Pro ses çözünürlüğünü harika 96KHz/24-Bit’e yükselerek 50x daha ayrıntılı ses ile rakiplerinden ayrılıyor. GameDAC Gen2 birebir vakitte platformlar ortası denetim merkezi olarak çalışır. Oyuncular, ferdî ayarlarını koruyan çok fonksiyonlu OLED ekranı kullanarak bir konsol yahut PC için harika sesi ayarlayabilirler. Tek bir dokunuşla EQ, giriş aygıtı, ses düzeyi, ChatMix ve çok daha fazla ayarınızı yapabilirsiniz.