Steam Oyunları Tesla Otomobillere Geliyor

Elon Musk, aylar öncesinde Steam oyunlarını Tesla araçların bilgi-eğlence sistemlerine getirmek istediğini söylemişti. Tesla mühendisleri Steam dayanağı için çalışmalarını sürdürürken, Musk’tan yeni bir tweet geldi: birinci entegrasyon demosu “muhtemelen” Ağustos ayında gelecek.

Tesla, daha evvel Model S ve Model X’teki RDNA 2 takviyeli bilgi-eğlence sisteminin 10 TFLOP üzere bir güce sahip olduğunu duyurmuştu. Tesla sahipleri Tesla Arcade aracılığıyla Cuphead üzere oyunları aslında oynayabiliyordu. İnternet ortamında gezen manzaralarda The Witcher 3 ve Cyberpunk 2077 üzere oyunlar görmüştük. Görünüşe nazaran tüm söylentiler Steam entegrasyonuyla birlikte gerçek olacak.

Entegrasyonun nasıl çalışacağı hakkında birçok soru var. Muhtemelen Tesla sahipleri sırf Steam kütüphanesinde sahip olduğu oyunları oynayabilecek. Bu ortada, araçlar hareket halindeyken oyun oynamak mümkün olmayacak: Tesla, Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’nin bu özelliğe yönelik bir soruşturmasıyla birlikte Aralık ayında Passenger Play’i devre dışı bıraktı.

Tesla’nın tekrar tasarlanan multimedya sistemi, 2.8 GHz’e kadar saat suratına ve 28 Süreç Ünitesine sahip bir Navi 23 GPU tarafından destekleniyor. Bir not olarak, bu GPU’nun Radeon RX 6600 XT üzere ekran kartlarında kullanıldığını belirtelim.