SON DAKİKA | Mesut Özil’in menajeri açıkladı! “Emekli olma olasılığı yüksek”

Fenerbahçe’de yeni teknik yönetici Jorge Jesus’un da takımda düşünmediği Mesut Özil için açıklama geldi.

Deneyimli yıldızın menajeri Erkut Söğüt, İngiliz basınına yaptığı açıklamada, “Mesut’un bundan sonra öbür bir kadroda oynayacağını sanmıyorum, bunu göremiyorum. Yalnızca Fenerbahçe, bu kadar. Kontratının bitmesine iki yıl daha var, şayet mecbur kalırsa öteki kulüp aramaktansa emeklilik mümkünlüğü daha yüksek.” dedi.

Mesut Özil ile ilgili açıklamalarına devam eden Söğüt, yıldız futbolcunun futbol mesleğinden sonra e-spor’a gireceğini söyledi. Erkut Söğüt, “Mesut, futboldan sonra e-spora daha fazla girecek, tahminen de bir e-spor oyuncusu olacak. Dürüst olmak gerekirse, Fortnite’da nitekim yeterli ve bence bir gün yarışırsa şaşırmam” kelamlarını kullandı.

Mesut’un Özil’in Arsenal’de oynadığı periyotta Uygur Türklerini için yaptığı paylaşımlar için de konuşan Erkut Söğüt, 34 yaşındaki futbolcuyu, futbolun ‘Muhammed Ali’si olarak nitelendirdi ve, “Mesut Özil, bir kahraman, zira açık kelamlı ve diğerlerinin söyleyemediği şeyleri söylüyor” diye konuştu. Mesut Özil’in Uygur Türkleri için paylaşımlarında Arsenal’in yıldız futbolcuya karşı tutumunu da eleştiren Söğüt, “Arsenal, siyasi olarak her vakit tarafsız bir kulüptü fakat artık tarafsız değiller. Artık dünyadaki hususlar hakkında görüş belirtiyorlar. Bunu Mesut yaptığında, ‘Böyle şeyleri tartışmak istemiyoruz’ demişlerdi.” değerlendirmesinde bulundu.

Son olarak, “Mesut’un Arsenal mesleği için bir pişmanlığı var mı?” sorusu yöneltilen Erkut Söğüt, “Hayır, Arsenal’de oynadığı vakitler kulübü seviyordu, yalnızca sonu istediği üzere bitmedi. Bunu birçok futbolcu yaşayabilir. Örneğin Aubameyang da ayrılmak zorunda kaldı. Bu futbol.” açıklamasını yaptı.